BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

13-17 Aralık Haftası Nasıl Geçti

13-17 Aralık tarihleri arasında ilçemizde; Gençler Gökyüzünde Buluşuyor söyleşisi, Örnekköy Orhan Öcalgiray İlkokulu ziyareti, İç ve Dış Mekan Perspektif Sergisi, Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri, Harezmi toplantısı gerçekleşti ayrıca Dijital İçerik Oluşturma Platformu projesi başladı.
13-17 Aralık Haftası Nasıl Geçti

Gençler Gökyüzünde Buluşuyor

İlçemiz Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen "Gençler Gökyüzünde Buluşuyor" projesi kapsamında 13 Aralık Pazartesi günü biri Orhangazi diğeri ise Gemlik doğumlu iki THY pilotu Ergin Akgül ve Erdinç Kaya Orhangazi Kaymakamlığı konferans salonunda öğrencilerle buluştu. Pilotlar ve öğrenciler arasında keyifli bir söyleşi yapıldı. Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi havacılık ve robotik kulübü öğrencilerinin katıldığı söyleşi öğrencilerin ufklarının açılması ve akıllarındaki soruların cevaplanması açısından son derece verimli geçti. Söyleşiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Cengiz Tosun' da katıldı.

 

Örnekköy Orhan Öcalgiray İlkokulu ziyareti

Okullarımızın fiziki durumlarını yerinde görmek, Covid-19 Salgınında Okullarda alınan önlemleri denetlemek, idareci, öğretmen ve öğrencilerimizle paylaşımda bulunmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Tosun ile birlikte  Örnekköy Orhan Öcalgiray İlkokulu ziyaret ettiler.

Okul birimlerinde incelemelerde bulunan Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatısun, yüz yüze eğitim başlamasıyla birlikte pandemi dolayısıyla alınan önlemler, okulun eksik ve ihtiyaçları hakkında tespitlerde bulunduktan sonra idareci, öğretmen ve öğrencilerle görüşmeler yaptı.

 

Dijital İçerik Oluşturma Platformu Projesi

Proje kapsamında ilk-orta-lise düzeyindeki öğrencilerin oluşturdukları içerikler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü' nün sosyal medya adreslerinden paylaşılacaktır. Projenin amacı öğrenci yeteneklerinin ortaya çıkarabilmesi, sahip oldukları bilgi ve becerilerini geliştirerek diğer öğrencilerin de yararına dönük kullanabilmelerini sağlamaktır.

Projenin uygulama sürecinde öğrenciler ürettikleri dijital içerikleri dijital ortamda video çekimi yaparak her aşamasını anlatacak ve okulda proje koordinatörü olan öğretmene ulaştıracaktır. Proje koordinatörlerinin İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Birimine ulaştırdıkları videolar Özel Büro tarafından yayınlanacaktır.

İç ve Dış Mekan Perspektif Sergisi

Orhangazi Süleyman Şah Anadolu İmam Hatip Lisesi son sınıf öğrencisi İbrahim Yeşilyurt, kendi çizdiği iç ve dış mekan perspektif çalışmalarından oluşan sergisini okulda açtı. İbrahim Yeşilyurt kendi el emeği ile çizdiği ve Görünge Dünyam ismini verdiği iç ve dış mekan perspektif çalışmalarından oluşan çok sayıda eseri sergiledi.

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Etkinlikleri

İlçemiz okullarında Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri gerçekleşti. Etkinlikler kapsamında Ülkemize ve İlimize özel ürünler tanıtıldı. Ürünlerin hangi aşamalardan geçerek bizlere ulaştığı öğrenciler tarafından anlatıldı.

 

Harezmi Toplantıları

İlçemiz Harezmi koordinatörü Semih OMAÇ başkanlığında Atatürk ve Tuna İlkokulu' nda Harezmi toplantısı yapılarak izlenecek adımlar planlandı.

 

Slogan Yarışması Birinciliği

Millî Eğitim Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen ''Trafik Güvenliği'' konulu slogan yarışmasında Gazi Osman paşa Ortaokulu 7/B sınıfı öğrencisi Egemen ARPALIK il 1. si oldu.


Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.