BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

14-18 Şubat Haftası Nasıl Geçti

14-18 Şubat tarihleri arasında ilçemizde gerçekleşen etkinlikler.
14-18 Şubat Haftası Nasıl Geçti


Karatede 5 Bölge Derecesi Elde Edildi.

Kütahya da düzenlenen Okul Sporları Karate Şampiyonasında Orhangazi Anadolu Lisesi öğrencileri Faruk Zeytinci ve Emrah Argun kendi sikletlerinde bölge birincisi, Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri Yiğitcan Koçak bölge ikincisi Gülendam Çilesiz bölge üçüncüsü, Süleymanşah AİHL öğrencisi Yusuf Can Ertaş bölge ikincisi oldular.

 

15 Temmuz Anadolu Lisesi Kermes Düzenledi.

14 Şubat Pazartesi günü 15 Temmuz Anadolu Lisesi' nde kermes düzenlendi. Okul aile birliği başkanlığının yapmış olduğu açıklamayla kermesten elde edilen tüm gelirlerin okulun eğitim-öğretim ihtiyaçları için harcanacağı belirtildi.

 

 

Öğretmenevine Ziyaret Gerçekleşti.

Orhangazi İlçe Kaymakamı Sayın Süleyman Özçakıcı ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun öğretmenevini ziyaret ederek yeni açılan bölümleri gezdiler ve incelemede bulundular.

 


Kızılay' dan Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Meslek Okulu' na Ziyaret Gerçekleşti.

Türk Kızılay'ı Orhangazi Temsilciliği Genç Kızılay Gönüllüleri, Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Meslek okulunu ziyaret ederek öğrencilere hediye ikramında bulunup, yüz boyama ve palyaço etkinliği yaptılar.

 


Masa Tenisi Bursa Şampiyonluğu Elde Edildi.

Bursa' da düzenlenen masa tenisi il şampiyonasında mücadele eden Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu yıldız kızlarda İl şampiyonu oldu. Bu başarıyla Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu masa tenisi takımı Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil edecek.

 


Afet Eğitim Merkezi Gezisi Gerçekleşti.

Gazi Osman Paşa Ortaokulu 2022 İl Afet Eğitim Programı kapsamında Bursa Afet Eğitim Merkezine gezi düzenledi. Öğrenciler görevliler eşliğinde bilgisayar destekli simülasyonlar vasıtasıyla bizzat yaşayarak çeşitli eğitimleri aldı.

 


Öğrencilerden HEKTAŞ' a Proje Ziyaret Gerçekleşti.

Tarım alanının ihtiyaçlarına ve yaşanan sıkıntılara göre proje geliştirecek olan öğrenciler HEKTAŞ' a konuk oldu. HEKTAŞ yetkililerinden sektörün beklentileri ve yaşanan sıkıntılar hakkında bilgi alan ekip geliştirilebilecek projeler hakkında da görüş alış verişinde bulundular.

 

 

Ortaköy İlkokulu' nun Maskotu Bir Kedi Oldu.

Ortaköy İlkokulu' nda öğrencilerle birlikte derse giren sevimli bir kedi kısa sürede öğrencilerin sevgisini kazandı ve okulun maskotu oldu. Her gün aynı yerde aynı saatte öğrencilerle buluşuyor ve bütün günü onlarla geçiriyor. Öğrenciler ilgiyle yaklaştıkları kediye "Bulut" ismi verdiler. Sınıfta bir sırası bile olan kedi, öğrencilerle birlikte adeta ders dinliyor. Ders dışında ise öğrencilerle oynayan kedi, sevimliliği ile ilgi odağı oluyor. Öğrenciler kedi ile birlikte ders yapmaktan keyif alıyor ve eğleniyorlar. 

 

 

Öğrenciler Doğa Yürüyüşü Yaptı

Çakırlı Ortaokulu öğrencileri okul müdürü Muhsin Tanış rehberliğinde Keramet Köyünde doğa yürüyüşü yaptılar.

 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.