BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

8 Mart Dünya Kadınlar Günü Mesajı

Tarih boyunca her zaman kadınları baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçılarıyız.

Millet olarak da kadına karşı şiddetin önlenmesi, kadınların çalışma hayatına girmesi, siyasete katılması ve eğitim imkânlarının artırılması için birçok önemli projeyi hayata aktarmış bulunuyoruz.

Fakat son günlerde yaşanan olaylar, kadına karşı yaşanan şiddetin bir türlü son bulmaması yapılacak çok daha işimizin olduğunu göstermektedir.

“Kadın gülerse toplum güler” anlayışından hareketle, kadınlarımızın karşılaştığı sorunların, esasen tüm toplumun meselesi olduğu, dolayısıyla çözümlerin de ortak bir bakış açısı ile üretilebileceği unutulmamalıdır.

Aile kurumunun temel taşı, değerlerimizin temsilcisi, taşıyıcısı ve koruyucusu olan kadınlarımızın, hayatın bütün alanlarına etkin bir şekilde katılmalarına imkân sağlayacak şartları hazırlamak, kadın-erkek hepimizin ortak sorumluluğudur.

Bu düşüncelerle; her türlü ayrımcılığın sona erdiği, kadınların kültürel, ekonomik ve siyasi hayatta hak ettikleri yeri aldığı bir dünya temennisiyle, bütün kadınların Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.

Hüseyin KARATOSUN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.