BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile Okulu Eğitici Eğitimi Tamamlandı.

Aile Okulu Eğitici Eğitimi Tamamlandı.

Orhangazi Halk Eğitim Merkezi "Aile Okulu" Eğitici eğitimini tamamladı. Daha önce Ali Tekin İlkokulu'nda 22 öğretmen Aile Okulu Eğitici Eğitimini tamamlamıştı. 125. Yıl Anaokulu Öğretmeni Nurdoğan ÇEVİK tarfından 10 Ekim Pazartesi günü Gazi Osman Paşa Ortaokulu'nda başlayan Eğitici Eğitimi 14 Ekim Cuma günü sona erdi. Bu eğitimlerin sonucunda belge alan öğretmen ve idarecilerimiz okullarda veli eğitimi vermeye başlayabileceklerdir.

 

Aile Okulu Projesi

"Yapılan araştırmalarda, salgın sürecinde uygulanan kısıtlamaların bazı çocuklar üzerinde sinir, öfke ve saldırganlık davranışlarını göstermelerine neden olduğu görülmektedir. Yaşanan sorunlara benzer muhtemel sorunların yeniden yaşanmaması için, öğretmenlerin ve ailelerin desteklenmesi hayati derecede önemli hale gelmiştir. Okulda öğrenilen ve edinilen bilgi, beceri ve davranışların, hem aile içinde hem de sosyal yaşam içerisinde sürdürülebilir olması, okul ortamında ve evde yapılanların tutarlı olmasına ve eşgüdüm sağlanmasına bağlıdır. Bu nedenle çocuklarının eğitiminde önemli yapı taşlarından biri olan ailelerin eğitimi son derece önem kazanmıştır. Ailenin ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi vb. hedeflerle Bakanlığımız tarafından Aile Okulu Projesi başlatılmıştır.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.