BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Atatürk İlkokulu’ndan Afrin Kahramanları için Kan Bağışı

Atatürk İlk/Ortaokulu, Afrin Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında mücadele eden Kahraman Türk Askerlerimiz için kan bağışı kampanyası düzenledi.
Atatürk İlkokulu’ndan Afrin Kahramanları için Kan Bağışı

Atatürk İlk/Ortaokulu, Afrin Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında mücadele eden Kahraman Türk Askerlerimiz için kan bağışı kampanyası düzenledi. Atatürk İlkokulu’nda gerçekleştirilen kan bağışı kampanyası öğretmen, veli ve vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Kan bağışı için gelen bağışçılar uzun süre beklemelerine rağmen Mehmetçiğimiz için verdikleri kan bağışının haklı gurur ve onurunu yaşadılar.

Atatürk İlkokulu’nda, Afrin´de savaşan Mehmetçiğimiz için Kızılay ile birlikte başlatılan kan bağışı kampanyası Orhangazi hemşerilerimiz tarafından yoğun ilgi gördü. Sabah saatlerinde alınmaya başlanan kan bağışlarına günün ilerleyen saatlerine kadar devam edildi. Akşam 19:00´ a kadar sürmesi beklenen bağış kampanyası yoğun talebin olmasından dolayı daha geç saatlere kadar sürdü.

Gün sonunda kampanya kapsamında yapılan kan bağışında 111 ünite kan, 52 adet ise kök hücre bağışı oldu. Bu kampanya da yoğun katılım gerçekleştiren velilerimize, öğretmenlerimize ve Orhangazili vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz.

Allah (cc), Afrin’de bu vatanın bekası için mücadele eden Kahraman Türk Askerlerimizin yar ve yardımcısı olsun. Onlara ‘Çok yakın bir zafer’ ihsan etsin.

05-03-201805-03-201805-03-201805-03-201805-03-201805-03-2018

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.