BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AURASMA - Arttırılmış Gerçeklik- Atölyesi Yapıldı

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün yürütücüsü olduğu Orhangazi Bilim Şenliği TÜBİTAK 4007 etkinlikleri kapsamında "AURASMA -Arttırılmış Gerçeklik -" atölyesi yapıldı.
AURASMA - Arttırılmış Gerçeklik- Atölyesi Yapıldı

Hazırladığı proje ile Orhangazi´deki öğrencilere yeni fırsatlar sunan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitim alanında da son zamanlarda kullanılmaya başlanan arttırılmış gerçeklik uygulaması olan Aurasma´yı öğrencilerle buluşturdu. AURASMA -Arttırılmış Gerçeklik- programının çalışma prensibi, uygulama hazırlama, geliştirme ve geliştirilen araçların kullanım süreci ile ilgili atölye çalışması Halk Eğitim Merkezinde gerçekleşti. Orhangazi Anadolu Lisesinden 15 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen atölye gün boyu sürdü.  

Son yıllarda eğitimde kullanımı artan artırılmış gerçeklik uygulamaları sahip olduğu potansiyel ile eğitim alanında öğrencilere faydalı olan bir teknolojidir. Bu teknolojiler sanal nesnelerin gerçek görüntü üzerine etkileşim imkânı sağlamaktadır. Bununla birlikte artırılmış gerçeklik teknolojileri ders kitaplarını, sınıf ortamlarındaki panoları ve öğrenme ortamlarındaki durağan objeleri çoklu ortam olanaklarına çevrilmesine imkân tanımaktadır. Ortamın işlevsel zenginliği artmakta ve öğrenmede farklı bilişsel kanalların çalışmasını sağlamaktadır.

21-09-201721-09-201721-09-201721-09-201721-09-2017

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.