BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BİLSEM Bilgilendirme Semineri Yapıldı

BİLSEM Bilgilendirme Semineri Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan 1, 2 ve 3. sınıf öğretmenlerine yönelik olarak, Bilim ve Sanat merkezlerine öğrenci seçimi ile ilgili iş ve işlemler hakkında bilgilendirme semineri yapıldı. Gemlik Rehberlik Araştırma Merkezi Rehberlik Hizmetleri Bölüm Başkanı Sebahattin Şenlikoğlu tarafından verilen seminer ikili ve tam gün öğretim yapan okullardaki öğretmenlere yönelik olarak iki farklı grup şeklinde gerşekleştirildi.

BİLSEM nedir?

BİLSEM, Bilim ve Sanat Eğitim Merkezlerinin kısaltılmış ismidir. İlkokullarda sınavla tespit edilen özel yetenekli öğrencilerin örgün eğitim kurumlarındaki eğitimlerini aksatmayacak şekilde bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını sağlamak ve sahip oldukları kapasitelerini geliştirerek üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla devlete bağlı olarak açılmış olan özel eğitim kurumlarıdır. Türkiye genelinde her ilde bir BİLSEM olmakla birlikte nüfus yoğunluğuna göre büyük şehirlerde birden fazla olabilmektedir.

22-11-201822-11-201822-11-201822-11-201822-11-2018

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.