BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bir Özel Başarı Hikayesi

Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencisi Hamza Dönmez, 02-04 Şubat 2020  tarihinde,  Yavuz Kocaömer Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası'nda Türkiye Şampiyonu olmuştu. Öğrencimizin başarı hikayesini kıymetli annesi Suzan DÖNMEZ anlattı. 
Bir Özel Başarı Hikayesi

 EVDEKİ MASADAN MASA TENİSİ TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞUNA

 

Oğlum Hamza, Bursa Orhangazi Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Ortaokulu'na başladıktan sonra Beden Eğitimi Öğretmenimiz M.Tekin ALVAÇ'ın ilgilenmesi ve yönlendirmesi ile masa tenisine ilgi duymaya başladı.

Masa tenisi almaya imkânımız yoktu ve çevremizde masa tenisi çalışmaları için gidebileceğimiz uygun bir mekân da bulamadık. İlçemiz Mobilyacılarından Şahin Mobilya sahibi Ali ŞAHİN oğlum Hamza'ya kendi imkânları ile yapmış olduğu bir masa tenisi masası hediye etti. Hamza'nın sevincini görmek, hissetmek beni çok mutlu etmişti. Evde babası ve ağabeyi Hamza ile antrenman yaparak Hamza'nın gelişimini destekliyorlar ve aynı zamanda eğlenceli vakitler geçiriyorlardı.

Ailemin bu şekilde bir arada olması, birbirlerine destek olmaları beni mutlu ederken gururlandırıyor, duygulandırıyordu. Hamza gün geçtikçe masa tenisine daha çok ilgi duymaya başlamıştı ve daha profesyonel yardım almaya ihtiyaç duyuyordu.

 İlçemizde masa tenisi konusunda eğitim verecek, antrenman yaptıracak birilerini bulamadık. En yakın yer olan Yalova'da araştırma yapmaya başladık ve Hüseyin DURMAZ hocamızla tanıştık. Hamza ile özel olarak ilgilendi, yardımcı olacağını söyledi. Hamza'nın sevinci, heyecanı gün geçtikçe artıyordu. Başarı sağladıkça kendine güveni geliyor, diğer alanlarda da başarısı artıyordu.  Mesafe biraz uzaktı, gidip gelmekte zorlanıyorduk ama pes etmeden, yılmadan çalışmalarımıza devam ettik.

Hamza, okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni M. Tekin ALVAÇ ile Bursa'da yapılan Masa Tenisi müsabakalarına katıldı ve dereceye girdi. Öğretmenimiz Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu'nun (TOSSFED) düzenlediği müsabakalara hazırlanmamız konusunda bilgilendirdi ve eğitimlerimizi bu yönde hızlandırdık. Okulumuzdan da egzersiz faaliyetleri kapsamında Beden Eğitimi Öğretmenimizden masa tenisi eğitimi aldık.

TOSSFED'in Antalya'da düzenlemiş olduğu "Özel Sporcular Masa Tenisi Şampiyonası"na Down Sendromlu Çocuklar kategorisinde katıldık ve 3. olduk. Hamza'nın sevinci ve coşkusu ile bizi ailecek yüreklendiren bu başarı sonrasında gayretimizi daha da artırıp çalışmalarımıza devam ettik.  Hamza'nın bir sonraki yıl daha iyi bir yere geleceği ümidi hem eğitimcilerinde hem de bizlerde fazlası ile vardı. Hamza da kendine güveniyor ve sağlam adımlarla yürüyordu. Aynı zamanda okuldaki arkadaşlarına da iyi bir örnek teşkil ediyor, diğer velilerin de ümidi, ışığı oluyordu.

Hazırlıklarımızın meyvesini toplama zamanı gelmişti. Okulumuz adına, TOSSFED tarafından TESYEV ve TMPK destekleri ile 3.' sü düzenlenen (2020)  "Yavuz Kocaömer Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası"na katılım gösterdik. Bölge şampiyonasında dereceye giren Hamza Türkiye Şampiyonasına katılmaya hak kazandı. Evdeki masadan Türkiye Şampiyonası'na... Hamza nihayetinde Özel Sporcular Masa Tenisi Türkiye Şampiyonası'na katıldı ve 1.'liği aldı. Hamza hepimizin 1.si... Çoğu özel ailenin umutlarının yeşermesini sağlayan oğlum Hamza ve desteği geçenler, iyi ki varsınız... Anne Suzan DÖNMEZ...

 

 

 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.