BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Hafta Nasıl Geçti

Bu Hafta Nasıl Geçti

Bursa'da patent almış ürünlerin tanıtımı gerçekleşti.

Orhangazi Erenler Mesleki ve Teknik Kız Meslek Lisesi Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı öğrencileri, Bursa'nın coğrafi işaretli ürünlerinden oluşan bir sergi açtı.

Orhangazi Erenler Mesleki ve Teknik Kız Meslek lisesi 'Yiyecek ve İçecek Hizmetleri Alanı' öğretmeni Hatun Şahin öğrencileri dikkat çeken bir çalışmaya imza attılar. Geçtiğimiz haftalarda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'Fikri Mülkiyet ve Sınai Farkındalık Semineri'ne katılan öğretmenler okul içinde de konuya dikkat çekmek için Bursa'da patent almış ürünlerin tanıtımını gerçekleştirdiler. Oldukça ilgi çekici ve öğretici bu çalışma ile okul öğrencilerinin konuyla ilgili farkındalığı artırıldı. Sergide kestane şekerinden duvalı tatlıya, tahanlı pideden Gedelek turşusuna kadar birçok ürün yer aldı

 

 İlçe Kaymakamı Sayın Süleyman Özçakıcı Şehit Bülent Albayrak İlkokulu' nu ziyaret etti.

Okullarımızın fiziki durumlarını yerinde görmek, Covid-19 Salgınında Okullarda alınan önlemleri denetlemek, idareci, öğretmen ve öğrencilerimizle paylaşımda bulunmak amacıyla Orhangazi Kaymakamı Sayın Süleyman Özçakıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Tosun ile birlikte Şehit Bülent Albayrak İlkokulu' nu ziyarette bulundular. Okul birimlerinde incelemelerde bulunan Özçakıcı, yüz yüze eğitim başlamasıyla birlikte pandemi dolayısıyla alınan önlemler, okulun eksik ve ihtiyaçları hakkında tespitlerde bulunduktan sonra idareci, öğretmen ve öğrencilerle görüşmeler yaptı.

 

Çevre Bilinci ve Atık Yönetimi Semineri verildi.

Zeytursan Gıda San.ve Tic. A.Ş ve Atatürk İlkokulu işbirliği ile 4. sınıf öğrencilerine  yönelik Çevre Bilinci ve Atık Yönetimiyle ilgili seminer verildi.  Zeytursan Gıda San.ve Tic. A.Ş İnsn Kaynakları Müdürü Gülseren ŞEN ,Gıda Mühendisi Süheyla GÜL ve Çevre Mühendisi Nazım ASLAN çevre bilinci ve çevre sorunları çözümleri,Çevreye karşı sorumluluklarımız ve sağlıklı Gıda konularında  öğrencileri bilgilendirdiler. Çevreye karşı sorunlarınız ve atık yönetiminin önemi ve çöplerin tekrar kullanıma kazandırılması için bilinçli vatandaşların yetiştirilmesinin gerekliliği belirtildi. Okullarda yapılması gereken sıfır atık projesinin uygulaması ve önemi öğrencilere vurgulandı.Seminer sonunda öğrencilerin sorularını  İnsn Kaynakları Müdürü Gülseren ŞEN ,Gıda Mühendisi Süheyla GÜL ve Çevre Mühendisi Nazım ASLAN  tarafından cevapladılar. 


Engelsiz Tarım Projesi Uygulama Alanına Ziyaret

Orhangazi Kaymakamı Sayın Süleyman Özçakıcı, İlçe Belediye Başkanı Bekir Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Nail Dalsar, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Dal ile birlikte Orhangazi Kaymakamlığı koordinesinde yürütülen "Engelsiz Tarım " projesi ekim alanını ziyaret ederek incelemelerde bulundular. Protokol üyeleri tarım alanında öğrencilerle birlikte ekim yaptılar.

  

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kutlandı.

10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü Kutlama programı Orhangazi Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde yapıldı.Törene Orhangazi Kaymakamı Sayın Süleyman Özçakıcı, İlçe Belediye Başkanı Bekir Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Nail DALSAR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil DAL, kurum müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan tören meslek öğretmeni Erol Budak' ın Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti.Okul müdürü Kadir Aydoğmuş' un selamlama konuşmasının ardından 10 Aralık Dünya Demokrasi ve İnsan Hakları etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini Sayın Kaymakamımız Süleyman Özçakıcı, İlçe Belediye Başkanı Bekir Aydın, İlçe Emniyet Müdürü Nail Dalsar takdim etti. Video sunumundan sonra günün anlam ve önemini belirten yazı okundu ve okul Edebiyat Öğretmeni Serkan Şaşmaz "Kulak ver Dünya" isimli şiirini okudu. Törenin son bölümünde Okul öğrencileri tarafından Veda Hutbesi ile İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinin karşılaştırılmalı sunumu yapıldı ve tören öğrencilerin oratoryosu ile son buldu.

 

İlçe Kaymakamı Sayın Süleyman Özçakıcı Çakırlı Ortaokulu' nu ziyaret etti.

Okullarımızın fiziki durumlarını yerinde görmek, Covid-19 Salgınında Okullarda alınan önlemleri denetlemek, idareci, öğretmen ve öğrencilerimizle paylaşımda bulunmak amacıyla Orhangazi Kaymakamı Sayın Süleyman Özçakıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Tosun ile birlikte  Çakırlı Ortaokulu' nu ziyarette bulundular. Okul birimlerinde incelemelerde bulunan Özçakıcı, yüz yüze eğitim başlamasıyla birlikte pandemi dolayısıyla alınan önlemler, okulun eksik ve ihtiyaçları hakkında tespitlerde bulunduktan sonra idareci ve öğretmenlerle görüşmeler yaptı.

 

 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.