BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Hafta Nasıl Geçti

04-07 Ocak tarihleri arasında ilçemizde; DYK denetimleri, Hackathon başvuruları, Ali Tekin İlkokulu "Sokaktaki Dostlarımız" projesi başladı. Ahmet Yesevi İlk/Ortaokulu' na ziyaret ve İlçe Mangala turnuvası gerçekleşti. Karate' de 3 İl birinciliği 1 İl ikinciliği, Ezan Okuma yarışmasında İl ikinciliği, resim yarışmasında derece elde edildi.
Bu Hafta Nasıl Geçti

DYK Denetimleri

 İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bülent Sertkaya başkanlığında Destekleme ve Yetiştirme Kursu denetim komisyonu ilk denetimini Gazi Osman Paşa Ortaokulu'nda gerçekleştirdi.

 

 Orhangazi Hackathon Başvuruları

 İlçemiz genelinde ilk-orta-lise seviyesinde öğrencilerimizin kodlama ve robotik becerilerini gösterebileceği Hackathon başvuruları başladı.

  

Sokaktaki Dostlarımız" Projesi

 Ali Tekin İlkokulu öğrencileri "Sokaktaki Dostlarımız" projesi kapsamında, kış aylarında desteğe muhtaç olan kediler için ilçenin çeşitli yerlerine konulmak üzere 100' ü aşkın kedi evi yaptı.

 

 Okul Ziyareti

Okullarımızın fiziki durumlarını yerinde görmek, Covid-19 Salgınında Okullarda alınan önlemleri denetlemek, idareci, öğretmen ve öğrencilerimizle paylaşımda bulunmak amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cengiz Tosun ile birlikte Ahmet Yesevi İlk/Ortaokulu' nu ziyaret ettiler.

Okul birimlerinde incelemelerde bulunan Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun, yüz yüze eğitim başlamasıyla birlikte pandemi dolayısıyla alınan önlemler, okulun eksik ve ihtiyaçları hakkında tespitlerde bulunduktan sonra idareci, öğretmen ve öğrencilerle görüşmeler yaptılar. Daha sonra okulun karşısında bulunan ve ortaokul yapılması planlanan alana geçerek zemin etüdü çalışmaları hakkında görevlilerden bilgi aldılar.

 

Karete Başarıları

Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün okul sporları kapsamında düzenlediği, Karete Gençler A-B il birinciliği müsabakaları tamamlandı. Orhangazi Süleymanşah Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinden 58 kiloda müsabakalara katılan Hamza Onur YAZICI, 62 kiloda İsmet Ensar KABAOĞLU il birincisi, 74 kiloda Yusufcan ERTAŞ il ikincisi oldu.

Yine Bursa'da düzenlenen Liseler arası Karate şampiyonasına katılan Orhangazi Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yiğitcan Koçak 82 kilo genç erkekler kategorisinde il birinciliği, Gülendam Çilesir 56 kilo genç kızlar kategorisinde il birinciliği ve Beyza Aktaş 68 kilo genç kızlar il ikinciliği elde etti.

 

Ezan Okuma Yarışması İl İkinciliği

 "Genç Bilaller Ezan Okuma" yarışmasında Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi M.Ali Çelikten Bursa il 2.incisi oldu.

  

Resim Yarışmasında Derece

Koç İlkokulu 2-B sınıfı öğrencisi Elif Dündar Türk Diyabet Cemiyeti' nin düzenlediği "Yol Arkadaşım İnsülin Resim" yarışmasında dereceye girerek ödül kazandı.

 

Mangala Yarışması

 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde Ali Tekin İlkokulu konferans salonunda düzenlenen Mangala turnuvasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.