BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Hafta Nasıl Geçti

10-14 Ocak tarihleri arasında ilçemizde; DYK denetimleri, Okul ziyareti, Ebru Sanatı Sergisi, Engelsiz Tarım projesi meyve ağacı dikimi gerçekleşti. Trafik dedektifleri öğrenciler belgelerini aldı. Bursa satranç turnuvası dördüncülüğü, Yıldız kızlar futbol il ikinciliği, Karate şampiyonasında 2 üçüncülük elde edildi. Hârezmî eğitim modeli uygulanmaya başlandı ve E-saffety Label Güvenlik sitesinden ödül alındı.
Bu Hafta Nasıl Geçti

 

DYK denetimleri

Destekleme ve Yetiştirme Kursları denetimleri için şube müdürleri Halil Dal ve Mustafa Sakarya Narlıca İlkokulu' nu ziyaret ettiler.

 

Okul Ziyareti

Okullarımızın fiziki durumlarını yerinde görmek, Covid-19 Salgınında Okullarda alınan önlemleri denetlemek, idareci, öğretmen ve öğrencilerimizle paylaşımda bulunmak amacıyla

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun İmam Hatip Ortaokulu' nu ziyaret etti.

 

Ebru Sanatı Sergisi

Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu Görsel Sanatlar Öğretmeni Aydın KORKMAZ ve Ebru sanatı atölyesinde eğitim alan öğrencileri yapmış oldukları eserler için sergi açtılar. İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Karatosun' da sergi açılışına katılarak serginin açılması için emek veren öğretmen Aydın  Korkmaz ve öğrencilerini tebrik ederek teşekkür etti. Açılışın ardından sergi salonunu gezen Hüseyin Karatosun öğrencilerden eserleri hakında bilgi aldı. Sergi hatıra fotoğrafının çekilmesiyle son buldu.

 

Trafik Dedektifleri Öğrenciler Belgelerini Aldı

Millî Eğitim Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği trafik eğitimlerini başarıyla tamamlayan Gazi Osman Paşa Ortaokulu öğrencilerine "Okul Geçidi Görevlisi" belgeleri verildi.

 

Bursa Satranç Turnuvası Dördüncülüğü

Bursa Satranç Federasyonunun düzenlediği satranç turnuvasında Tuna İlkokulu 2-D sınıfı öğrencisi Ahmet Can Demir Bursa 4.sü oldu.

 

Hârezmî Eğitim Modeli Uygulanmaya Başlandı

Orhangazi İlçe Hârezmî koordinatörü Semih Omaç rehberliğinde Erenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kurtuluş İlkokuku, Atatürk İlkokulu ve 125. Yıl Anaokulu' nda Hârezmî Eğitim Modeli uygulanmaya başlandı.

 

Yıldız Kızlar Futbol Takımı Bursa 2.'liği

Bursa Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü' nün düzenlediği Yıldız Kızlar Futbol Turnuvasına katılan Abdülhamit Han Ortaokulu öğrencileri İl ikinci oldu ve Türkiye finallerine katılma hakkı elde etti.

 

E-saffety Label Güvenlik Sitesinden Ödül

Koç İlkokulu öğrencileri siber dünyanın tehlikelerine karşı aldığı eğitimlerden dolayı E-saffety label güvenlik sitesi tarafından Bronz etiket ile ödüllendirildi.

 

Bursa Gençler Karate Şampiyonasında 2 Üçüncülük

3-4 Ocak 2022 tarihlerinde Bursa Gürsu Kapalı Spor Salonunda düzenlenen Okullar arası Gençler Karate Şampiyonasında Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Yiğit İçli 58 kiloda, Ali İzzet Cansız 82 kiloda 3. olarak bronz madalya kazandı.

 

Engelsiz Tarım Projesi Meyve Ağacı Dikimi

Orhangazi Kaymakamlığı koordinesinde devam eden "Engelsiz Tarım" Projesi kapsamında Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Meslek Okulunun Tarım Bölümü uygulama bahçesine 150 adet meyve ağacı dikimi yapıldı. 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.