BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİMLE YENİDEN BULUŞMA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

EĞİTİMLE YENİDEN BULUŞMA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER başkanlığında Bakan Yardımcılarımız, Genel Müdürler ve Daire Başkanları ile aralarında Bursa'nın da bulunduğu 9 İlin İl ve İlçe Müdürlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantı, Gölbaşı Mogan Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Uygulama Oteli konferans salonunda yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa SAKARYA da katıldı.       

Tüm öğretmen, yönetici ve öğrencilerimize selamlarını, sevgilerini ileten Bakanımız Sayın Mahmut ÖZER 2022 yılının değerlendirerek emeği, katkısı geçen tüm eğitimcilere teşekkürlerini bildirdi. Sıcak ve samimi bir buluşma havasında geçen toplantıda, uygulamada karşılaşılan sorunlar ve çözüm yolları konuşuldu.

"Eğitimle Yeniden Buluşma" konseptinin Türkiye genelinde tesbit edilen ortaöğrenim (lise) çağında olup okulla kayıt ilişkisi bulunmayan 280 bine yakın gencimizin yeniden sisteme alınması için yürütülen çalışmalar ile okul öncesi eğitimin yaygınlaştırılması, okullar arası imkan ve kapasite farklarının giderilmesi, okul bazlı bütçe perspektifi toplantının temel içeriğini oluşturdu.

14-01-202311-01-2023

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.