BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

En Çevreci Çalışmalara İmza Atan Okullar Ödüllendirildi

En Çevreci Çalışmalara İmza Atan Okullar Ödüllendirildi

Nüfusun yoğun olduğu yerlerde israfın önlenmesi, doğal kaynakların daha verimli kullanılması, oluşan atık miktarının azaltılması, etkin toplama sisteminin kurulması ve atıkların geri dönüştürülmesi amacıyla başlatılan 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında 1 yıl boyunca en çevreci çalışmalara imza atan okul ve öğrenciler ödüllendirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun ve Şube Müdürü Fatih Çelebi'nin birlikte katıldığı ödül töreninde ilçemizden Orhangazi Anadolu Lisesi Sıfır Atık Projesi İlçe Birinciliği, Koç İlkokulu Yeşil Karne İlçe Birinciliği ve Atatürk ilkokulu ise Atık Pil Toplama İlçe Birinciliği kategorilerinde ödül almaya hak kazandı.

Bursa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ile Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen 'Sıfır Atık ve Yeşil Karne Projesi kapsamında 1 yıl boyunca en çevreci çalışmalara imza atan okul ve öğrenciler Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Törene katılan Bursa Valisi Yakup Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mehmet Ersay Aytaç, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necdet Sezer ve protokol üyeleri, tören öncesi kongre merkezinde projeye katılan okulların açtığı stantları gezdi.

Projeye katılan ve ödül almaya hak kazanan okullarımızın idareci, öğretmen ve öğrencilerini tebrik eder başarılar dileriz.

13-06-201913-06-201913-06-201913-06-201913-06-201913-06-2019

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.