BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Engelsiz Tarım Projesi

Engelsiz Tarım Projesi Faaliyetleri Başladı.
Engelsiz Tarım Projesi

Orhangazi Kaymakamlığı koordinatörlüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Orhangazi Belediyesi, İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Bursa Uludağ Üniversitesi Orhangazi Yeniköy Asil Çelik MYO Peyzaj ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programı ve Hektaş Ticaret Türk AŞ. ortaklığı ile Saadet Öcal Giray Özel Eğitim Okulu öğrencilerinin mesleki becerilerini geliştirerek istihdamlarının sağlanması amacıyla ENGELSİZ TARIM PROJESİ BEBKA tarafından 67 başvuru arasından seçilerek hibe desteği almaya hak kazandı.

Toplam 15.600 m2  alan içerisinde sürdürülecek Proje, üretimden depolamaya, paketlemeden satışa kadar bir tarım ürününün her alanında faaliyet gösterecektir. Proje kapsamında derslikler, tarım atölyeleri, sera alanı, ürün satış ofisi ve engelsiz kafe inşa edilecek.

Engelsiz Tarım Projesi Ekim ayında faaliyetlerine başladı. İlk iş olarak bu alanın etrafına tel örgüler çekildi ve kapı yapıldı. Danışma kulübesi de yapılan alana şu an su alt yapısı döşenmektedir.  Tarla alanın iki dönümünde ekim çalışmaları başladı bile. Önümüzdeki günlerde inşaat faaliyetlerine başlanacaktır.

 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.