BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERDEM Destek Programı Proje Kitabı Yayımlandı

Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüzce imam hatip ortaokulu ve Anadolu imam hatip liselerinde öğrenim gören öğrencilerin akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirilmesi amacıyla yürütülen "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Projesi" Destek Programı Proje Kitabı yayımlandı.
ERDEM Destek Programı Proje Kitabı Yayımlandı

2021-2022 eğitim öğretim yılında Erdem projesine 1.108 proje arasından seçilerek destek almaya hak kazanan Orhangazi İmam Hatip ortaokulu Geleceğin Pilotları projesi gerçekleştirilmistir. Sosyal Bilgiler öğretmeni Mustafa Efe rehberliğinde yürütülen projenin digital kitabı Milli Eğitim Bakanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü sitesinde yayınlamıştır.

Altı ana başlıkta, bin 108 proje başvurusundan hibe desteği almaya hak kazanan 137 okulumuz, planladıkları faaliyetleri başarıyla tamamladı.

Türkiye geneli 81 ilimizde, 137 okulumuzda uygulanan projelerden 25 bin 969 öğrenci, 12 bin 791 veli ve 2 bin 895 öğretmen faydalandı.

Okullarımız proje kapsamında akademik, kişisel ve mesleki gelişim, bilimsel çalışmalar, kültür ve sanat, spor ve sağlık alanlarında öğrenci, öğretmen ve veli eğitimleri, seminer ve konferanslar, okuma etkinlikleri, sosyal ve sportif yarışmalar vb. faaliyetler gerçekleştirerek öğrencilerimizin kişisel ve mesleki gelişimlerine olumlu katkıda bulundular.

Kitapta Akademik Başarının Artırılması, Kişisel ve Mesleki Gelişim, Bilimsel Çalışmalar ve Yenilikçi Fikirler, Kültür ve Sanat, Fiziksel Aktivite, Spor ve Sağlık, Toplumsal Sorumluluk ve Gönüllülük bölümleri yer alıyor.

 

"ERDEM Destek  Programı Proje Kitabı" için tıklayınız...

12-01-2023

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.