BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning Kalite Etiketi Sürecinde Orhangazi Başarısı

Proje sayısı bakımından il üçüncüsü olan ilçemiz, okul oranları bakımından 1,56 oran ile il birincisi durumundadır. Yıldırım 0,73 ile ikinci, Osmangazi ise 0,72 ile üçüncü olmuştur.
eTwinning Kalite Etiketi Sürecinde Orhangazi Başarısı

eTwinning'de heyecanla beklenen kalite etiketi süreci tamamlandı. Bursa 425'i Ulusal, 200'ü Avrupa olmak üzere toplam 625 Kalite Etiketi ile Türkiye 5. 'si olma başarısı gösterdi. Orhangazi bu başarıda büyük pay sahibi oldu.

Bu yıl yürütülen eTwinning projelerinde Orhangazi,  51'i Ulusal ve 19'u Avrupa olmak üzere toplam 70 kalite etiketi ile Bursa ilçeleri arasında 3. olma başarısı gösterdi. Proje sayısı bakımından il üçüncüsü olan ilçemiz, okul oranları bakımından 1,56 oran ile il birincisi durumundadır. Yıldırım 0,73 ile ikinci, Osmangazi ise 0,72 ile üçüncü olmuştur.

eTwinning Kalite Etiketleri, çok iyi niteliklere sahip eTwinning projeleri düzenleyen öğretmenlere veriliyor. Bu etiketler, projenin belirli bir ulusal standarda ve Avrupa standardına ulaştığını belirtiyor. Avrupa'daki okullar için oluşturulmuş bir topluluk olan eTwinning, iletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa'daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hissetmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunuyor. 

2005 Yılında Avrupa Komisyonunun Öğrenme Programının ana hareketi olarak başlatılan eTwinning, 2014 yılından bu yana AB Eğitim, Öğretim, Gençlik ve Spor programı olan Erasmus+'a, sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. eTwinning'in en önemli unsurlarından biri öğretmenler, öğrenciler, okullar, ebeveynler ve yerel yetkililer arasındaki işbirliği olarak görünüyor. Öğretmenlerin birlikte çalıştığı eTwinning'te, öğretmenler öğrencileri için aktiviteler düzenliyor. Ekibin her bir üyesinin katkılarını içeren ve aktif rollerin bulunduğu eTwinning projelerinde ekip üyeleri etkileşimde bulunuyor, araştırma yapıyor, karar alıyor ve 21. yüzyıl becerilerini ediniyor ve edindiriyorlar.

Bu başarıda büyük emeği olan, kendilerine, öğrencilerine, okullarına ve meslektaşlarına değer katan etiket alan-almayan tüm okul yöneticilerini ve öğretmenlerimizi tebrik eder,başarılarının artarak devam etmesini dileriz.

04-11-202004-11-202004-11-202004-11-2020

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.