BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

'eTwinning Okulu Etiketi' nde Yüzde Yüz Başarı

 'eTwinning Okulu Etiketi' nde Yüzde Yüz Başarı

İlçemizde eTwinning Okulu Etiketi kapsamında başvuru yapan 6 okulun tamamı okul etiketi almaya hak kazandı.

2020-2021 eğitim öğretim yılı eTwinning Okul Etiketi sürecinde etiket almaya hak kazanan okullar belli oldu. Bu kapsamda Bursa'dan başvuru yapa 83 okulun tamamı yüzde yüz başarı göstererek eTwinning Okul Etiketi aldı. Bu büyük başarıda, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı Ahmet Yesevi İlkokulu, Alitekin İlkokulu,Yeniköy İlkokulu,Cargill İlkokulu,Orhangazi Anadolu Lisesi ve Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi pay sahibi oldu. Etiket alan okul sayısı Bursa'da geçen yıl 39 iken bu yıl 83 okulun daha eTwinning Okul Etiketi almasıyla 122'ye yükseldi.   

eTwinning Okul Etiketi'ne sahip olan okullar, Avrupa düzeyinde eTwinning ve eSafety için rol modelleri olarak tanınmasını ve eylemin gelecekteki gelişimi için ilham verecek öncü okullardan oluşan bir ağ oluşturmasını sağlıyor. Bu okullar ayrıca dijital uygulamalar, e-güvenlik uygulamaları, pedagojiye yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımlar, personelin sürekli mesleki gelişiminin teşvik edilmesi, personel ve öğrencilerle gerçekleştirilen işbirlikçi öğrenme uygulamalarının teşvik edilmesi alanlarında lider olarak tanınıyor. 

Bu etikete sahip olan okullarımızın idarecilerini ve emek harcayan öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.