BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Gaziler Günü Kutlama Mesajı

Kim bu cennet vatanın uğruna olmaz ki feda? Şüheda fışkıracak toprağı sıksan, şüheda! Canı, cananı, bütün varımı alsın da Huda, Etmesin tek vatanımdan beni dünyada cüda.                                     Mehmet Akif Ersoy
Gaziler Günü Kutlama Mesajı

19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk´e Mareşal Rütbesi ve Gazilik Unvanı verilmiş, aynı zamanda ´Gaziler Günü´ olarak kabul ve ilan edilmiştir.

Birlik ve beraberliğimizi koruyup daha eğitimli insanlar yetiştirerek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda, 2023 hedeflerimize ulaşmada üzerimize düşen görevleri seve seve yerine getireceğiz..

Orhangazi İlçe Millî Eğitim Müdürlüğü olarak hepimiz; gazilerimizin hizmetindeyiz. En alttan en üste kadar bütün çalışanlarımızla birlik ve beraberlik içinde geleceğimizi oluşturmanın azim ve gayreti içindeyiz.

19 Eylül, Milletimizin kahramanlık ve cesaretinin taçlandığı gündür. Gazilerimiz, Cumhuriyetimizin teminatı ve temel taşıdır. Sergiledikleri kahramanlık, cesaret ve fedakarlıklar, milletimize her zaman güç ve ilham kaynağı olmuştur. Gazi halkımız 15 Temmuz Gecesi, bayrağın ve bağımsızlığın paha biçilmez değerler olduğunu ve bu değerler uğruna nelerin göze alınabileceğini bizlere bir kez daha göstermişlerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle Gaziler Günü’nü kutluyor, Anadolu topraklarının vatan kılınması, milletin ve ülkenin varlığının devam ettirmesinde en önemli görevi yiğitçe yerine getiren gazilerimize teşekkür ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Gazilerimiz var oldukça vatan var olacaktır…

Hüseyin KARATOSUN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.