BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Pilotları Projesi

Geleceğin Pilotları Projesi

Din Öğretimi Genel Müdürlüğünün Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Programı (Erdem) projesi kapsamında Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öğretmenlerinden Mustafa EFE "Geleceğin Pilotları" projesi 41000 tl destek almaya hak kazanmıştır. Bu proje kapsamında alınan hibe desteği 2021-2022 Eğitim Öğretim yılında Model Uçak alanında kullanılacaktır. Öğretmenimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Programı (Erdem) Nedir?

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü, "İmam Hatip Okulları Öğrenci Başarısının Artırılmasına Yönelik Ar-Ge Çalışmaları" kapsamında Anadolu imam hatip liselerinde ve imam hatip ortaokullarında öğrenim gören öğrencileri akademik başarı, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif ve sanatsal faaliyetler ile millî, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerleri benimseyen ve koruyan bireyler olarak yetiştirmek, öğretmen ve idarecilerimizin akademik ve mesleki geli?imlerine katkı sağlamak ve eğitim ekosisteminin en önemli paydaşlarından biri olan velilerimize rehberlik yapmak amacıyla "Eğitimde Rehberlik ve Destekleme Modeli (ERDEM) Destek 2021 Programı"nı uygulamaktadır. 

Millî Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde kurumsal rehberlik ve okul gelişim modeli bu programın önemli gerekçelerinden birini oluşturmaktadır. PISA 2015 ve 2018 sonuç raporlarında öne çıkan en önemli sorunun okullar ve bölgeler arası başarı farkı olduğu görülmektedir. Program ile imam hatip okullarında fırsat ve koşullar ile mevcut kaynakların daha etkin ve verimli bir şekilde kullanılması, ihtiyaç duyulan alanlarda planlı ve sürekli iyileştirme anlayıcıyla kurum merkezli çalışmalar yapılması, okulların kendi potansiyelleri doğrultusunda hazırladıkları projeler ile eğitim ve öğretimin iyileştirilmesi, okullar ve bölgeler arası başarı farkının azaltılması amaçlanmaktadır.

 

 

 

24-02-202224-02-202224-02-202224-02-2022

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.