BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN un LGS Tercih Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN un LGS  Tercih Mesajı

Değerli öğrenci ve velilerimiz.

Öncelikle bugün başlayan tercih sürecinin ilçemiz ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.

İlçemizde iki okulumuz merkezi sınav puanı ile öğrenci almaktadır.

Süleymanşah Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde  bu yıl açılan "Fen ve Sosyal Bilimler" Programı uygulayacak olan iki sınıfımız (60 öğrenci) ile Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde geçen yıl açılmış olan bir sınıfımız (30 öğrenci)  bulunmaktadır.

Öğrenci ve velilerimizin ilçemizde açılmış olan bu okulları tercih etmeleri hem kendileri, hem aileleri, hem okullarımız hem de ilçemiz açısından yararlı olacaktır.

"En iyi okul eve en yakın olan okuldur" düsturu gereği velilerimize maddi külfet, öğrencilerimize sosyal ve psikolojik yük getirmemesi ve ilçemizin akademik başarısının yükselmesi açısından bu okulların tercih edilmesi oldukça önem arzetmektedir.

Süleymanşah Anadolu İmam Hatip Lisemizin ücretsiz yemek ve barınma hizmetinin yanında, etüd, kurs,  sosyal, kültürel ve sportif alanlarda öğrencilerimize çeşitli imkanlar sunması, ayrıca başarılı öğrencilere burs imkanının sağlanacak olması veli ve öğrencilerimiz tarafından dikkate alınmalıdır.

Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin bünyesinde açılan sınavla öğrenci alan sınıf da öğrencilerimizin tercihte dikkate alması gereken ayrı bir husustur. Unutulmamalıdır ki, mesleki eğitim ülkemizin geleceği, öğrencilerimizin kısa ve emin yoldan hayata atılmasının garantisidir.

Sonuç  olarak, başarılı öğrencilerimizin ilçemizde bulunan okullarımızı tercih etmeleri, kendilerine ve ailelerine fazladan yük getirmemeleri tercihlerde dikkat edilmesi gereken önemli bir husustur.

İlçemizdeki tüm okullar ve öğretmenlerimiz, öğrencilerimize her türlü imkanı verecek potansiyeldedir.

Saygılarımla kamuoyuna bildirilir.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.