BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun´un I. Dönem Sonu Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun´un I. Dönem Sonu Mesajı

Sevgili Öğrencilerimiz,

2018-2019 Eğitim Öğretim yılının 1. dönemi 18 Ocak Cuma günü tamamlanıyor ve sizler bir dönemlik emeklerinizin karşılığını almak üzeresiniz.

Ümit ediyorum ki emeklerinizin karşılığını fazlası ile alacaksınız. Sizlere tavsiyem 1.dönem notlarınızı iyi değerlendirerek 2. döneme iyi bir planlama yapmanızdır. Yarıyıl tatilinde önceki dönemi iyi analiz edip, varsa yanlışlarınızı tespit ederek düzeltme yollarını büyüklerinizle beraberce değerlendiriniz. 

Unutmamalısınız ki başarı çok çalışmakla değil, planlı çalışmakla mümkündür. Tatilde kendinize zaman ayrınız, dinlenme, spor yapma, kitap okuma ve sosyal faaliyetlerinizi artırmaya çalışmalısınız. Yarıyıl tatili ders çalışma dönemi değil, kendinize zaman ayırma ve değerlendirme dönemidir. iyi bir planlama yaparak önümüzdeki dönemde daha başarılı olmanın yollarını araştırmanızı tavsiye ediyor, başarılar diliyorum.

Değerli Velilerimiz,

Bir Eğitim Öğretim yılının daha 1. dönemini bitiriyoruz. Evlatlarımız karne alacaklar. İnşallah ümit ettikleri başarıyı yakalayacaklardır. Bizler veli olarak çocuklarımıza daima destek olmalı, başarı veya başarısızlıklarında asla onları suçlamamalıyız. Unutmamalıyız ki elde edilecek sonuç ne olursa olsun onlar bizim çocuklarımız ve geleceğimizdir. Ayrıca bu sonuçtan onlar kadar veli olarak bizler de sorumluyuz. 

Ülkemizin ve bizlerin geleceği evlatlarımızın kaliteli bireyler olmasından geçmektedir. Kaliteli insan Ahlaklı ve Bilgili insandır. Öğrencilerimizin karne durumu ne olursa olsun, onları sevdiğimizi, kendilerine güvendiğimizi, varsa başarısızlıklarını giderebileceklerini vurgulamalı, ahlaki beklentilerimizin daha önemli olduğunu sık sık hatırlatmalıyız.

Bu vesile ile 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı 1. döneminde çocuklarımıza emek harcayan tüm idareci, öğretmen ve velilerimize teşekkür ediyor, Öğretmen ve öğrencilerimize hayırlı tatiller diliyorum.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.