BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun'un Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun'un Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de görülen ve günlük hayatın büyük bir bölümünü etkileyen Covid-19 salgını dolayısıyla, Mart ayından itibaren okullarımızda verilmekte olan yüz yüze eğitime ara vererek, geride bıraktığımız eğitim öğretim yılını uzaktan eğitimle tamamladık.

Eğitim camiası olarak 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ilk gününde Anasınıfı ve 1'inci sınıf öğrencilerimizi aşamalı ve kontrollü bir şekilde okullarımızda tekrar ağırlamakta olmanın sevinci ve mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Yüz yüze eğitime başlayacak minik öğrencilerimiz gruplara ayrılarak haftanın 5 günü maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyarak öğretmenlerinin kontrolünde eğitime devam ederken, diğer sınıf seviyelerinde bulunan öğrencilerimiz ise haftada 30 saat olmak üzere okul idaresi tarafından belirlenecek program doğrultusunda EBA üzerinden canlı derslere katılarak uzaktan eğitime devam edeceklerdir.

Sağlık Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılan çalışmalar çerçevesinde,  yeni eğitim öğretim yılı hazırlıkları tamamlandı. Bu doğrultuda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gerek 31 Ağustos'tan itibaren devam eden uzaktan eğitim, gerekse bugün başlayacak yüz yüze eğitimin ilçemizde başarılı bir şekilde sürdürülmesi için hazırlıklarımızı eksiksiz bir şekilde tamamladık. İçinde bulunduğumuz bu hassas süreçte,  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün yönetiminde eğitim kadromuz, velilerimiz ve öğrencilerimiz hep birlikte, karşılıklı anlayış ve hoşgörü içerisinde, gereken gayreti göstereceğimize inancımız tamdır. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz ve velilerimizden en büyük beklentimiz, pandemi dolayısıyla alınan tedbirlere en iyi şekilde uyarak, maske, mesafe ve hijyen kurallarına riayet ederek sağlıklarına dikkat etmeleridir. İnanıyoruz ki bütün öğrencilerimiz yüz yüze eğitimden uzak kalınan bu dönemi, en verimli şekilde daha çok çalışarak geçirecek ve okullarına hazır bir şekilde kavuşacaklardır.

Bu duygularla 2020-2021 eğitim ve öğretim yılının eğitim camiamıza, ülkemize, milletimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyor, sağlıklı bir gelecek diliyorum.

Hüseyin Karatosun

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.