BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Karatosun Tasarım Beceri Atölyeleri Seminerini Ziyaret Etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Karatosun Tasarım Beceri Atölyeleri Seminerini Ziyaret Etti.

Milli Eğitim Bakanlığımızın 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında okullarımızda hayata geçirilmesi planlanan tasarım ve beceri atölyeleri ile ilgili olarak ilçemizde görev yapan sınıf öğretmenlerine yönelik İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bilgilendirme semineri yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro görevlilerinin gerçekleştirdiği bilgilendirme seminerinde; Tasarım Beceri Atölyelerinin (tba) ne olduğu, ne gibi amaçları taşıdığı, öğrencilerde kısa ve uzun vadede sağladığı kazanımlar, bakanlığımız tarafından gerçekleştirilen pilot uygulamalar, farklı illerde kurulan model atölyeler ve ilçemizin bu konuda yaptığı çalışmalar üzerinde duruldu.

Semineri ziyaret eden İlçe Milli Müdürü Hüseyin Karatosun yaptığı değerlendirme konuşmasında  "21. Yüzyıl eğitim becerilerinde öne çıkan kazanımlar, Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonunu temel alan Tasarım-Beceri Atölyeleri kurgusu ile ilkokul, ortaokul ve lise düzeyinde ortak bir amaç doğrultusunda tasarlanmış ve mesleklerle ilişkilendirilmiş işlikler olacaktır. Bilmekten çok tasarlamanın, yapmanın, üretmenin ön plana çıkacağı bu atölyeler çocuğun kendisini, meslekleri, çevresini tanımasına yardımcı olacaktır. Bununla beraber bu atölyeler yeniçağın gerektirdiği problem çözme, eleştirel düşünme, üretkenlik, takım çalışması ve çoklu okuryazarlık becerilerinin kazandırılması için somut mekânlar olarak düzenleneceği öngörülmüştür." dedi.

Öğretmenlerle görüş alış verişinde bulunan İlçe Milli eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun katılımlarından dolayı öğretmenlere teşekkür etti.

26-06-201926-06-201926-06-201926-06-201926-06-201926-06-2019

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.