BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mustafa SAKARYA' nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Mustafa SAKARYA' nın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, 29 Ekim 1923 tarihinde, kurtuluş mücadelesi sonrası ülkenin yeniden inşası için attığı en önemli adım olan Cumhuriyet'in ilanının 99. yıldönümünü millet olarak kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz.

Tarihte yeniden ve daha güçlü bir biçimde yer almamızı sağlayan Kurtuluş Savaşı sonrası Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" ilkesiyle Cumhuriyet ilan edilmiştir. Milletimizin bağımsızlığından ve hürriyetinden asla ödün vermeyeceğinin tüm dünyaya ilanı olan Cumhuriyet; şüphesiz ki, Atatürk'ün Türk Ulusuna bıraktığı en büyük emanettir.

Millî egemenliğe dayanan Cumhuriyet yalnızca bir yönetim şekli değildir. Cumhuriyet; istiklal ve istikbalimizin sembolü, şehadet mertebesine ulaşmış vatan evlatlarının emaneti, bağımsızlığı şiar edinen aziz milletimizin karakterinin tezahürüdür.

O nedenle bugün bize düşen en önemli görev, birlik ve beraberlik içerisinde kurduğumuz Türkiye Cumhuriyeti'nin ilelebet payidar kalmasını sağlamak için hep birlikte var gücümüzle çalışmak olmalıdır.

Muasır medeniyet seviyesine ulaşma yolunda her geçen gün azim ve kararlılıkla ilerleyen Cumhuriyetimiz bundan sonra da aynı hızla gelişmeye kalkınmaya devam edecek ve Mustafa Kemal Atatürk'ün de ifade ettiği gibi "İlelebet Payidar Kalacaktır".

100. yılına bir kala, Cumhuriyetimize nice yüzüncü yaşlar diliyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz minnet, şükran ve rahmetle anıyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun...

 

Mustafa SAKARYA

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.