BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İmam Hatip Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencilerinin Yürüttüğü Proje TÜBİTAK Bölge Sergilerinde Dereceye Girdi

İmam Hatip Ortaokulu Öğretmen ve Öğrencilerinin Yürüttüğü Proje TÜBİTAK Bölge Sergilerinde Dereceye Girdi

TÜBİTAK 2204 A-B-C araştırma projeleri yarışmalarına katılan ve bölge sergisinde derece alan projeler için Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen belge töreni Havva Aslanoba MTAL Uygulama Otelinde gerçekleştirildi. İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminden sorumlu Şube Müdürü Mahmut Karakaya'nın katılımıyla gerçekleştirilen belge törenine son üç yılda TÜBİTAK bölge sergisinde derece almış öğretmenler katıldı.  

Bursa İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK 2204 A-B-C araştırma projeleri yarışmalarına katılan ve bölge sergisinde derece almış öğretmenlere teşekkür etmek ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla belge töreni düzenlendi. Başarılı öğretmenler belgelerini İl Millî Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminden sorumlu Şube Müdürü Mahmut Karakaya'nın elinden aldı.   

Lise ve ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla her yıl TÜBİTAK 2204 A-B-C Lise ve Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması düzenleniyor. 

TÜBİTAK Araştırma Projeleri Yarışmalarında Bölge sergisine davet edilen 100 proje içerisinde 12 alanda birincilik, ikincilik, üçüncülük ödülleri veriliyor. Bölge sergisinde birincilik ödülü alan projeler Türkiye finallerine katılmaya hak kazanıyor. 

Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu Teknoloji Tasarım öğretmeni Taner KIZILKALE ve öğrencilerinin yürüttüğü proje  ön değerlendirmeyi geçip, Marmara bölgesinde  1.olarak Türkiye finallerine kalmıştı. Düzenlenen törende öğretmenimiz ve öğrencileride belge aldılar. Öğretmenimizi ve öğrencilerimizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

22-06-202222-06-202222-06-202222-06-2022

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.