BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kamuoyunun Bilgisine (Davetiye Dağıtımı)

Müdürlüğümüzün Bayram ve Törenler ile Anma ve Kutlama programları için davetiye dağıtımına ilişkin kamuoyu duyurusu.
Kamuoyunun Bilgisine (Davetiye Dağıtımı)

Ülkemizin kalkınmasında üretimin yanı sıra kamu kaynaklarının etkin ve verimli kullanılmasının yanısıra israftan kaçınılması da hayati önem taşımaktadır.

Müdürlüğümüz ve bağlı kurumlarda Bakanlığımızın talimatları gereği tasarruf tedbirlerine azami derecede riayet edilmektedir.

Bu anlamda, kurumumuz ile diğer kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları, özel sektör kuruluşları, dernekler, siyasi partilerimiz ve basın kuruluşları ile iletişimlerde de tasarruf tedbirlerine riayet edilmesi gereği dikkate alındığında;

Resmi ve Dini bayramlar, Anma ve Kutlama programları,  Önemli gün ve haftalar ile diğer etkinliklerin duyurulmasında ciddi anlamda maddi giderin yanı sıra personel ve zaman kaybı yaşanmaktadır.

Ayrıca 7201 sayılı Tebligat Kanununun 7/a maddesi gereği tebligatların elektronik ortamda da yapılabileceği hükme bağlanmıştır.

Gerek bakanlığımız ve gerekse diğer bazı bakanlıklarımızda yazışmaların artık elektronik ortamda yapıldığı, bu uygulamanın gelecekte tüm kurumlarda uygulanması hedeflendiği dikkate alındığında, Milli Eğitim Müdürlüğümüz olarak gerek tasarruf tedbirleri gerekse zaman ve personel israfına meydan vermeme adına bunda böyle;

1-      Yapılacak Bayram ve Törenler ile Anma ve Kutlamalarda davetiye dağıtımı yapılmayacaktır.

2-      Yapılacak Anma ve Kutlama törenleri Müdürlüğümüzün resmi web sitesinden (orhangazi.meb.gov.tr) duyurulacaktır.

3-      Etkinlik ile ilgili davetiye almak isteyen resmi ve özel kurum-kuruluşlar, sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler, dernekler ile basın kuruluşları 7201 sayılı kanunun 7/a maddesi gereği, elektronik haberleşme adreslerini müdürlüğümüzün orhangazi16@meb.gov.tr           e mail adresine yazılı olarak bildirmeleri halinde elektronik ortamda kendilerine davetiye gönderilecektir.

4-      İlgili tüm kurum ve kuruluşlara duyurulur.

 

 

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.