BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karne Mesajı

İlçe  Milli Eğitim Müdürü Hüseyin KARATOSUN´un 2017-2018 Eğitim Öğretim yılı sonu mesajı
Karne Mesajı

Değerli Orhangazililer.

Bugün, uzun süren bir süreç sonunda 2017-2018 Eğitim Öğretim yılını tamamlamış  bulunmaktayız. Öncelikle bu yoğun süreçte fedakarca çalışan idareci ve öğretmenlerimize, veli ve öğrencilerimize teşekkür ediyor, hayırlı bir tatil süreci geçirmelerini temenni ediyorum.

Değerli Orhangazililer.

İlçemizde 46sı resmi 8i özel olmak üzere toplam 54 eğitim kurumunda, 13445 öğrenciye 1122 eğitim çalışanı ile hizmet verdik.

Eğitim Öğretimdeki genel amacımız Kaliteli ve Başarılı  insanlar yetiştirmektir.

Bilindiği gibi Orhangazimiz  özellikle son yıllarda eğitim alanında önemli atılımlar yapmış ve başarılar kazanmıştır. İlçemiz temel eğitimde %86 oranda normal eğitime geçilmiştir. Yapımı devam eden  2 okul yapımının gerçekleşmesi halinde ise ilçemizin tamamına yakını normal eğitime geçecektir.

Akademi açıdaki başarılarımız özellikle son yıllarda önemli oranda yükselmektedir. Bunun yanında öğrencilerimizin “İyi İnsan” olarak yetişmelerini en az akademik başarı kadar önemsemekteyiz. Bu anlamda okullarımızda gerekli çalışmalar yapılmakta olup gelecek senelerde de titizlikle sürdürülecektir.

Sevgili Öğrencilerimiz.

Uzun bir maraton sonunda karnenizi alarak tatile gireceksiniz. Yıl boyunca gösterdiğiniz başarılı  çalışmalarınız için sizlere teşekkür ediyor, tatilinizin verimli ve huzurlu geçmesini diliyorum. Dinlenmek ve eğlenmek en tabii hakkınız olmakla birlikte, özellikle eğitim ve kişisel gelişim açısından kendinizi yetiştirmeye ve geliştirmeye zaman ayırmanızı  diliyorum.

Kıymetli velilerimiz.

Sizler de en az öğrencileriniz kadar yoruldunuz ve zahmet çektiniz. Katkılarınızdan dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum. Öğrencilerinizin dinlenmesini ve eğlenmesini teminin yanında onların tatil boyunca kendilerini geliştirmelerini, eksikliklerini tamamlamalarını sağlamalısınız. Diğer yandan bireysel olarak sosyal, kültürel ve sportif alanlarda etkinlikler yapmalarını ve gelişimlerimi artırmalarını sağlamalısınız.

Değerli Öğretmenlerimiz.

Eğitim Öğretim alanında en büyük emek sahibi şüphesiz sizlersiniz. Öncelikle bu fedakarca emeklerinizden ve elde edilen başarılardan dolayı sizlere şükranlarımı sunuyorum.

Şüphesiz öğrenciler kadar sizlerin de iyi bir dinlenmeye ihtiyacınız var.  Öğretmenlik mesleği insanlığın  en ağır mesleklerinden biridir. Bu anlamda kendinize ve ailenize vakit ayırarak iyi bir dinlenme sezonu geçirmenizi, bununla birlikte iyi bir durum değerlendirmesi yaparak bir sonraki eğitim sezonuna daha zinde ve etkili girebilmek için gerekli planlamayı yapmanızı diliyorum.

Değerli Orhangazililer.

Eğitimin sadece eğitimcilerin gayretleri ile istenilen seviyeye gelmesi mümkün değildir. Toplumun tüm paydaşları ortak akıl ve elbirliği ile gayret etmelidir. Bu anlamda Orhangazimiz ülkemizin şanslı ilçelerinden biridir. 

Hiçbir başarı tesadüfi olmadığı gibi, sadece bir zümrenin de malı değildir. İlçemiz eğitimindeki yatırımların ve akademik başarının her geçen yıl artarak devam etmesi, idari, siyasi, sivil toplum ve basınımızın ortak gayretleri  ile  mümkün olmaktadır.

Bu anlamda Sayın  kaymakamımız Dr.  Yalçın YILMAZ’a, milletvekilimiz  sayın İsmail AYDIN’a, Belediye başkanımız sayın Neşet ÇAĞLAYAN’a, Siyasi partilerimizin başkan ve yönetim kurullarına, Esnaf ve Sanatkarlarımız  ile Sanayicilerimize, Sivil toplum kuruluşlarımıza  ve yerel basınımıza ilçemiz eğitim öğretimine verdikleri destek ve katkılarından dolayı teşekkürlerimi arz ediyorum.

Yaşanılabilir bir dünyanın güçlü bir Türkiye’ye, Güçlü bir Türkiye’nin ise kaliteli insanlara ihtiyacı vardır.

Daha  kaliteli bir eğitim, daha kaliteli bir Orhangazi ve daha kaliteli bir Türkiye için hep  birlikte geleceğe emin adımlarla yürümek dileği ile Orhangazi ve Ülkemiz eğitim camiasına hayırlı tatiller diliyorum.

Hüseyin KARATOSUN

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.