BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Kelimesi Az Olanlar" Sergisi

Orhangazi Ortaokulu "Kelimesi Az Olanlar" Sergisi Açıldı.


Orhangazi Ortaokulu "Kelimesi Az Olanlar" sergisi 28 Şubat Pazartesi günü okul idaresi, öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla açıldı. Orhangazi Ortaokulu  Spor Kulübü ve Çevre Kulübü katkılarıyla hazırlanan "KELİMESİ AZ OLANLAR" Sergisi okulun giriş katında ziyaretçiler tarafından gezildi.

Günlük hayatta sıkça ve maalesef okul ortamlarının çokça maruz kaldığı argo ve bayağı konuşma şekli eğitim ortamlarının kabusu oldu. Her gün yaşanan kavga ve şiddet olaylarının birçoğunun sebebi olan bu kötü alışkanlık maalesef büyüklerimizden küçüklerimize miras gibi algılanmaya başladı. Bu duruma bir "DUR" demek isteyen Orhangazi Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri "KELİMESİ AZ OLANLAR" sergisi ile hem okul öğrencilerinde hem de sergiyi ziyaret edenlerde farkındalık oluşturdular.  Sergide argo ve bayağı kelimlerin nasıl ve ne gibi durumlarda kullanıldığıyla ilgili bilgilendirme panolaraı ve bu gibi kelimelerin kullanımının alışkanlık olmaktan nasıl çıkarılabileceğiyle ilgili dikkat çekici bilgilendirme panoları sergilendi. 

Bu  anlamlı sergide emeği olan bütün öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder TÜRKÇEMİZ in güzel ve etkili kullanılması yönündeki çalışmalarının devamını dileriz.

 

28-02-202228-02-202228-02-202228-02-2022

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.