BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Köy Yaşam Merkezleri Açılıyor

Köy Yaşam Merkezleri Açılıyor

Kullanılmayan köy okulu binaları, köy yaşam merkezleri projesiyle ihtiyaçlar doğrultusunda anaokulu, ilkokul, kurs merkezi, kütüphane; matematik, doğa, bilim, ve tasarım gibi farklı alanda hizmet veren atölyelerle gençlik kampları gibi eğitsel ve sosyal etkinliklerin yapılacağı alanlara dönüştürülüyor. Köy yaşam merkezleri, öğrencilerin ve köy halkının hizmetine sunuluyor.

İlçemizde Orhangazi Halk Eğitim Merkezi tarafından Gedelek, Yeniköy ve Örnekköy İlkokulu' nda köy yaşam merkezi kursları açılmıştı. 2022-2023 Eğitim Öğretim yılında da Akharem, Yenisölöz ve Gölyakada kapalı bulunan köy okullarının da köy yaşam merkezine dönüştürülmesi için çalışmalar başladı. İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Bülent SERTKAYA ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Bilal KUZU 6 Eylül Salı günü Köy Yaşam Merkezi tabelası asılan Akharem, Yenisölöz ve Gölyaka okullarını ziyaret ettiler. Köy okullarda çalışmaların tamamlanması için Milli Eğitim Bakanlığı köy muhtarlarıyla koordineli bir şekilde çalışmaya devam etmektedir.

07-09-202207-09-2022

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.