BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki Eğitim Merkezi (Çıraklık Eğitimi) Tanıtımı Yapıldı

Mesleki Eğitim Merkezi (Çıraklık Eğitimi) Tanıtımı Yapıldı

İmam Hatip Ortaokulu Konferans salonunda Mesleki Eğitim Merkezi(Çıraklık Eğitimi) tanıtımı yapıldı.

Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Erol Türkyılmaz'ın gerçekleştiridiği tanıtıma, ilçemizdeli ortaokul müdür yardımcıları ve rehber öğretmenleri katılım sağladı.

Orhangazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Erol Türkyılmaz gerçekleştirdiği tanıtımda, okul bünyesindeki diğer programlar hakkında kısa bilgi verdikten sonra, ağırlıklı olarak Mesleki Eğitim Merkezi(Çıraklık Eğitimi) üzerine durdu. Türkyılmaz Mesleki eğitimin, zorunlu temel eğitimin tamamladıktan sonra verildiğini ve gerçek iş ortamında fiilen çalışmak suretiyle meslek öğrenmek isteyen 14 yaş ve üzerindeki kişilerin teorik ve pratik mesleki eğitimlerinin bir programa göre yapılmasını sağlayarak, onları ülkenin ihtiyaç duyduğu becerili işgücü haline getirilmesinin  çıraklık eğitiminin temel amacı olarak görüldüğünü ancak  Mesleki Eğitim Merkezinde, Meslek öğrenmekten daha da önemlisinin Meslek Ahlakını öğrenmek olduğunu belirtti.

Bilim ve teknolojideki gelişmelere paralel olarak hızla gelişen endüstrimizin ihtiyaç duyduğu teknik insan gücünün yetiştirilmesi amacıyla Mesleki Eğitim  Merkezimizde eğitim ve öğretim verildiğini sözlerine ekleyen Türkyılmaz, Çıraklık eğitimi ile ekonomimizin temel yapı taşı olan işletmelerin çırak ihtiyacının karşılandığını ve çırak öğrencilerimizin ahilik kültüründen gelen usta çırak ilişkisiyle meslekleri işbaşında öğrenmelerinin sağlandığını söyledi.

Ortaokul Müdür yardımcıları ve Rehber öğretmenlerinden gelen soruların cevaplanmasının ardından tanıtım programı sona erdi.

"Mesleki Eğitim Merkezini neden tercih etmeliyim?

 

* Mesleğinizi aktif olarak çalışırken öğrenirsiniz.

* Mesleğinin öğrenirken ücret almaya başlarsınız. (Net asgari ücretin en az %30´u)

* İstihdam garantili eğitim alırsınız.

 

* Aldığınız belgeler uluslararası nitelik taşır.

07-07-202107-07-202107-07-202107-07-2021

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.