BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Ahşap Tasarımı Atölyesinde Keyifli Bir Gün Geçirdi

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütücüsü olduğu Orhangazi Bilim Şenliği TÜBİTAK 4007 etkinlikleri kapsamında Ahşap Tasarımı Atölyesi yapıldı.
Öğrenciler Ahşap Tasarımı Atölyesinde Keyifli Bir Gün Geçirdi

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütücüsü olduğu Orhangazi Bilim Şenliği TÜBİTAK 4007 etkinlikleri kapsamında Ahşap Tasarımı Atölyesi yapıldı.

Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulunda gerçekleştirilen atölyede öğrenciler uygulamalı eğitimin en güzel örneklerinden bir olan ve tüm duyulara hitap eden ahşap tasarımları yaptılar. İki gün süren atölye çalışmasına toplam 30 öğrenci katıldı.

Çocukların el yapısına uygun, güvenli el aletlerinin kullanıldığı atölyede öğrenciler el işi becerilerini kullanarak eğlenceli bir çalışma yaptılar. Genel amacın çocukların zihinsel ve motor gelişimlerine katkı sunmak olan atölye çalışmasında öğrencilerin kendi emekleri ile yaptıkları ürünlerin ortaya çıkması nedeniyle çalışmalara katılımlarının daha etkin olduğu gözlendi. Bireysel çalışmanın yanında zaman zaman grup çalışmasına da yer verilen ahşap tasarımı atölyesi öğrencilerin el göz koordinasyonunu ve dikkatini arttırması bakımından oldukça dikkat çekiciydi. Bu tür etkinliklerin yıl boyunca devam etmesini isteyen öğrenciler yaptıkları ahşap tasarımlarını günün anısı olarak evlerine götürdü. 

 

28-09-201728-09-201728-09-201728-09-201728-09-201728-09-2017

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.