BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler Alçı Tasarım Atölyesinde hünerlerini sergiledi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütücüsü olduğu, Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odasının ortaklığıyla düzenlenen Orhangazi Bilim Şenliği kapsamında Alçı Tasarım Atölyesi gerçekleştirildi. 
Öğrenciler Alçı Tasarım Atölyesinde hünerlerini sergiledi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yürütücü olduğu, Orhangazi Belediyesi ve Orhangazi Ticaret ve Sanayi Odasının ortaklığıyla düzenlenen Orhangazi Bilim Şenliği kapsamında Alçı Tasarım Atölyesi gerçekleştirildi. Saadet Öcalgiray Özel Eğitim Okulu´nda yapılan atölye iki gün sürdü. 

El becerilerini geliştiren ve üretmeye yönlendiren Alçı Tasarım Atölyesine toplam 30 öğrenci velileriyle birlikte çok verimli bir zaman geçirdi. Yapılan etkinlikten oldukça memnun oldukları ifade eden öğrenci ve veliler bu gibi etkinliklerin sürekli yapılmasını istedi. Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teşekkürlerini ifade eden öğrenci velileri, Orhangazi Bilim Şenliği kapsamında gerçekleştirilen atölyelerin Orhangazi için büyük bir kazanım olduğunu belirtti.

Özgüveni artırır

El sanatlarıyla uğraşmak kişiyi yaratıcı ve üretmeye sevk ediyor. Hayal kurmak, tasarlamak ve tasarladığını gerçekleştirmek kişinin kendine olan güvenini, öz saygısını artırıyor. Bu tarz uğraşlar kişinin toplum içinde kendini çok daha iyi ifade edebilmesini sağlıyor.

El-göz koordinasyonunu sağlar

Alçı Tasarım fiziksel bir aktivite olduğu için el ile göz arasında mükemmel bir uyum ve koordinasyon ister. Görsel-uzamsal olan bu gibi aktiviteler kasları çalıştırarak çok daha sağlıklı bir bedene sahip olmamızı sağlıyor. Ayrıca el-göz koordinasyonu sağlayan ve düzenli yapılan yaratıcı bir faaliyet, bilişsel çöküşü yavaşlatarak beynin genç kalmasına da yardımcı oluyor.

28-09-201728-09-201728-09-201728-09-201728-09-201728-09-201728-09-201728-09-2017

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.