BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrenciler ´Makale Yazım Atölyesi´ ile akademik çalışmalara adım attı.

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün yürütücüsü olduğu Orhangazi Bilim Şenliği kapsamında ´Makale Yazım Atölyesi´ gerçekleştirildi. 
Öğrenciler ´Makale Yazım Atölyesi´ ile akademik çalışmalara adım attı.

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü´nün yürütücüsü olduğu Orhangazi Bilim Şenliği kapsamında ´Makale Yazım Atölyesi´ gerçekleştirildi.  Öğretmen Eyüp Topçu Anadolu Lisesi öğrencilerinin katıldığı ve Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE bölümü görevlisi Dr. Muammer DEĞİRMENDERE´nin liderliğini yaptığı atölyede öğrenciler akademik hayatın temel taşlarından olan makale yazım yöntemleri ile ilgili bilgi sahibi oldu. 

Özellikle üniversite hayatı boyunca akademik kariyer yapmak isteyen kişilerin çok işine yarayacak bilgiler içeren atölye sayesinde öğrenciler bilimsel araştırma yöntem ve tekniklerini öğrenip yaşıtlarına göre bir adım öne geçmiş oldular. Orhangazi´deki öğrencilerin daha kaliteli bir eğitim görmelerini hedefleyen Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu yöndeki çalışmalarına kararlılıkla devam ediyor. 

Makale nedir?

Makale; bilim, fen konularıyla siyasal, ekonomik ve toplumsal konuları açıklayıcı veya yorumlayıcı niteliği olan gazete ve dergi yazısıdır. Bu yazılar makale yazarlarının kişisel görüşlerini içerir. Yazar belirlediği konu hakkında olumlu veya olumsuz eleştiride bulunabilir. Öneriler sunabilir. Tanıtım ya da bilgilendirme amacı güdebilir.

Makaleyi yazanlar, makalelerinde genellikle politika, toplumsal olaylar, bilim, dil, kültür gibi yazarın belirleyeceği konularda olumlu olumsuz eleştirilerini, önerilerini açıklarlar.

22-09-201722-09-2017

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.