BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenlere Robotik Kursu

Orhangazi İlçe Milli Müdürlüğü koordinatörlüğü ve girişimleriyle Orhangazi’de ilk defa Robotik Kursu açıldı.
Öğretmenlere Robotik Kursu

Dünyada olağanüstü bir hızda gelişme gösteren robotik bilimi, robotik biliminin eğitimine duyulan ihtiyacı da aynı hızla arttırmaktadır. Bu ihtiyaç doğrultusunda günümüzde robotik biliminin genç yaşlardan eğitimine başlanması hızla yaygınlaşmaktadır. Bu eğitim süreci gençleri robotik alanında geliştirmenin yanında, bilim ve teknoloji alanına yönlendirmekte, bu alanlarda yapılacak çalışmalara zevk ve ilgiyle katılmaları yönünde motive etmektedir.

Bir eğitim politikası olarak öğretmenlerimizin geleceğin teknolojisini çocuklarımıza şimdiden alt yapısını oluşturarak öğretmeleri, onların bilimsel araştırmalara eğilimini ve Kodlama-Robotik teknolojisine adım atmalarını sağlayacaktır. Bu bağlamda öğretmenlerimizin çocukların, robotların nasıl programlandığına dair düşünmelerini, bilgisayar bilimi ve algoritma hakkında fikir edinmelerini sağlamaları pedagojik açıdan da oldukça önemlidir. 

Tüm bu gerçekleri göz önünde bulunduran Orhangazi İlçe Milli Müdürlüğünün  planlamasıyla Orhangazi’de ilk defa Robotik Kursu açıldı. Halk Eğitim Merkezi üzerinden Orhangazi Ortaokulundaki robotik atölyesinde  açılan “Elektrik Elektronik Teknolojisi Robot Uygulamaları”  kursuna toplam 27 öğretmen katılıyor. İki farklı öğretmen grubuna toplam 160 saat olarak planan robotik eğitmenliği kursu 2 ay sürecek ve eğitim sonunda öğretmenlerimize sertifika verilecektir.

Öğretmenlerimizden büyük rağbet gören Robotik Kursuyla ilgili İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin KARATOSUN “Amacımız tüketen değil üreten bir toplum olmamız için; gelecek nesillerimizi robotik bilimine hâkim, mühendislik bakışına sahip, sorumluluk sahibi bireyler olarak yetiştirmektir. Bu amaçla açılan bu kursun Orhangazi için büyük bir kazanım olacağı kanaatindeyim” dedi.    

14-09-201714-09-201714-09-201714-09-201714-09-201714-09-201714-09-2017

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.