BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orhangazi Anadolu Lisesi Genç Star Şarkı Yarışmasına Damga Vurdu

Orhangazi Anadolu Lisesi Genç Star Şarkı Yarışmasına Damga Vurdu

Osmangazi Belediyesi tarafından 12'ncisi düzenlenen Genç Star Bursa Liseler Arası Şarkı Yarışmasında ilçemizi temsil eden Orhangazi Anadolu Lisesi öğrencisi Kevser Çolak Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği kategorilerinde iki Bursa Birinciliği elde ederek büyük bir başarıya imza attı.

21 Aralık 2019 tarihinde Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Merinos Parkında gerçekleştirilen ve uzun süren hazırlık çalışmalarının yapıldığı yarışmanın final gecesinde izleyenlere müthiş bir müzik ziyafeti sunuldu.

Genç Star Bursa Liseler Arası Şarkı Yarışması Türk Halk Müziği kategorisinde "Havada Durna Sesi Gelir" adlı türküyü söyleyen Kevser Çolak, Türk Sanat Müziği kategorisinde ise "Zehretme Bana Hayatı Cananım" adlı şarkıyı seslendirdi. Her iki eseri de son derece başarılı ve hatasız okuyan Çolak sergilediği bu performanslarla izleyenlerin ve jürinin beğenisini kazanarak her iki dalda da Bursa Birincisi oldu.

Bu başarısından dolayı öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz. Ayrıca bu başarının ortaya çıkmasına katkıda bulunan okulun müzik öğretmeni Zeynep Yahyaoğlu'na, okul idaresine, öğretmenlerine ve ailesine teşekkür ederiz.

23-12-201923-12-201923-12-201923-12-201923-12-2019

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.