BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu "Temassız Akıllı Klozet" Projesiyle Bölge 1.si oldu.

Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu

TÜBİTAK 2204-B Ortaokullar Araştırma Projeleri Yarışmasına "Temassız Akıllı Klozet" projesiyle katılan ve ilçemizi bölge finallerinde temsil eden Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu 12 bölge merkezinde bulunan uzman heyetler tarafından değerlendirmeye tabi tutularak 1.453 proje arasında bölge birincisi oldu.

TÜBİTAK 2204-B Ortaokul Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmasına Teknoloji Tasarım öğretmeni Taner Kızılkale yönetiminde hazırlanan ve özgün bir düşünce ile tamamen öğrencilerin fikir mühendisliğinin sonucu olan "Temassız Akıllı Klozet" projesiyle yarışmalara katılan Orhangazi İmam Hatip Ortaokulu öncelikle Türkiye genelinde 3.089 farklı okuldan toplamda 15.674 proje arasından seçilerek bölge finallerine katılmaya hak kazanmıştı.

Bölge yarışmasında projelerini çevrimiçi sunan ve aralarında Orhangazi İmam Hatip Ortaokulunun da bulunduğu öğrenci ekiplerinden 204 tanesi, ilgili alan uzmanı akademisyen jüri tarafından değerlendirip, bölge birincisi olarak Türkiye finallerine gitmeye hak kazandı.

Teknolojik Tasarım alanının alt teması olan Robotik ve Kodlama alanında, Temassız Akıllı Klozet projesiyle ön değerlendirmeyi geçmesi sonrası bölge birinciliği de elde edilerek, ilçemizi Türkiye finallerinde temsil etme hakkı kazanarak önemli bir başarı elde eden proje ekibi öğrencilerimize ayrıca TÜBİTAK tarafından 1000'er TL ödül verildi.

Projenin hazırlanmasında emeği geçen Okul idaresini, Teknoloji ve Tasarım Proje ekibini Hira Nur Aktaş, Nisanur Uzun ve Sude Varlı öğrencilerimizi ve Teknoloji Tasarım öğretmeni Taner Kızılkale'yi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

25-06-202125-06-202125-06-202125-06-2021

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.