BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orhangazi Kamuoyunun Bilgisine

Orhangazi Kamuoyunun Bilgisine

Bakanlığımızca yapılan deprem tetkikleri sonucunda ilçemiz Erenler M.T.A.Lisesi, Atatürk İlkokulu A Blok (Eski bina) ve Sölöz İlk/Ortaokulunun can ve mal güvenliği açısından tehlike oluşturduğu için yıkım kararı verilmiştir.

Yıkım kararı verilen; 1-Erenler M.T.A. Lisesinin Tuna İlkokuluna taşınarak normal eğitime devam etmesi,

2- Atatürk İlkokulu eski binasının boşaltılarak B blokta (Yeni bina) ikili eğitime geçmesi,

3-Sölöz İlk/Ortaokulunun Gürleler İlk/Ortaokuluna taşınarak ikili eğitime geçmesi,

6-Gürleler İlk/Ortaokulunun mevcut yerinde ikili eğitime geçmesi,

4-Tuna İlkokulunun Gazi Osman Paşa Ortaokuluna taşınarak ikili eğitime geçmesi,

5-Gazi Osman Paşa Ortaokulunun ikili eğitime geçmesi kararlaştırılmıştır.

 

Yıkım kararı verilen okullarımız Bakanlığımızca en kısa sürede yapılacak olup, can güvenliği açısından bu olağanüstü durumun gerektirdiği şartların veli, öğrenci, öğretmen ve idarecilerimiz tarafından anlayışla karşılanacağını ümit ediyoruz.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 4 yıldan beri ilçemizdeki eğitimi normal hale getirmek için yaptığımız çalışmalar Orhangazi kamuoyunun bilgisi dahilindedir. Bu yıl itibarı ile tüm okullarımızda normal eğitime geçmiş  olmanın sevincini ve gururunu yaşarken, ani gelişen bu durum şüphesiz ki en çok bizleri üzmüştür. Ancak evlatlarımızın can güvenliğinin her türlü sıkıntının üzerinde olduğu gerçeğinden hareketle bu geçici süre için yapılan değişikliklerin en kısa sürede normal haline geçmesini diliyoruz. Müdürlüğümüz olarak öğrencilerimizin eğitim öğretim faaliyetlerinden en iyi ve verimli olarak yararlanabilmeleri için gerekli tüm tedbirleri alacağımızı, herhangi bir aksaklığa izin vermeyeceğimizi, çocuklarımızın güvenli ve başarılı olarak istikbale hazırlanmaları için gerekenlerin eksiksiz yapılacağının bilinmesini istiyoruz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hüseyin KARATOSUN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.