BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Oyunlarla Gelişiyorum" eTwinning Projesi Başladı.

Ahmet Yesevi İlkokulu 3-C sınıfı öğretmeni Duygu Kurt, öğrencileriyle birlikte " OYUNLARLA GELİŞİYORUM" isimli yeni bir eTwinning projesine başlattı.


Ahmet Yesevi İlkokulu 3-C sınıfı öğretmeni Duygu Kurt, öğrencileriyle birlikte " OYUNLARLA GELİŞİYORUM" isimli yeni bir eTwinning projesine başlattı. Mart ayında başlayan proje kapsamında öğrencilerin her hafta yeni bir oyunla eğlenerek öğrenmeleri sağlanacak.

Oyun; zeka ve yetenekleri geliştirici belli kuralları olan iyi vakit geçirmeye yarayan bir eğlence biçimidir. Doğal olarak çocukların sevdiği ve zevkle yürüttüğü etkinliklerin başında gelmektedir. Bu proje ile oyunu çocukların zihinsel ve fiziksel gelişiminin temeline koymak hedefleniyor. Çeşitli bilgi ve becerileri kazandıracak olan bu oyunlar öğrencilerin de fikirleri ile şekillenerek öğrenmeyi etkili ve eğlenceli hale getirecektir. Eğitici oyun olarak adlandırılan oyunlar; dersin amacına, öğrenci yaşına ve düzeyine göre uyarlanacaktır. Ayrıca atık malzemeleri değerlendirerek tasarlayacağımız bu oyunlarla öğrenciler hem eğlenecek hem de geri dönüşüm hakkında farkındalık kazanacaktır.

Projede emeği olan öğretmenimiz Duygu Kurt ve öğrencilerimize teşekkür eder projelerinde başarılar dileriz.

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.