BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Bağ Kuran Öğretmen" Atölye Çalışması

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen "Bağ Kuran Öğretmen"  atölyesi , Öğretmen Akademisi Vakfı eğitmeni Psikolojik Danışman Sedat Subaşı tarafından ilçemizde görev yapan bir grup ilkokulu öğretmenine yönelik olarak gerçekleştirildi.
"Bağ Kuran Öğretmen" Atölye Çalışması

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen bağ kuran  atölye , Öğretmen Akademisi Vakfı eğitmeni Psikolojik Danışman Sedat Subaşı tarafından ilçemizde görev yapan bir grup ilkokulu öğretmenine yönelik olarak gerçekleştirildi.

Ali Tekin İlkokulu atölye sınıfında gerçekleştirilen çalışma oldukça renkli geçti. Katılımcı öğretmenler gerek bireysel gerekse grup çalışması şeklinde aktif olarak yer aldıkları, birbirinden farklı etkinliklerle eğitim öğretim hayatında uygulayabilecekleri pratik bilgiler elde etmiş oldular.

Olumlu öğrenme ortamı oluşturmak için öğrencilerin “duygusal güvenliğini” sağlamanın ilk koşul olduğunu vurgulayan atölye çalışması, bu koşulun olumlu iletişim dili ve duygusal ihtiyaçlara yanıt veren yaklaşımla mümkün olabileceğini savunmaktadır.Eğitimciler yeri geldiğinde velilere, çocuklarının davranışları ile kişiliğini birbirinden ayıran mesajlar vermelerini,  çocuklara kendilerini değerli hissedeceği biçimde davranmalarını önerirler. Bu  öneriyi  okul ortamında biz eğitimciler nasıl uyguluyoruz? Eğitim ortamında takdir ve eleştiriyi kullanırken nelere dikkat edebiliriz? Sınıfta ve okulda duygusal güvenlik oluşturan iklimi nasıl tasarlayabiliriz? gibi soruların yanıtlarının arandığı “Bağ kuran Öğretmen” adlı atölye çalışmasında, katılımcı öğretmenler öğrenciyi birey olarak kabul etmek, öğretmen iletişim tutumları ve çözüm odaklı yaklaşım ilkeleri üzerinde çalışma yaptılar.

22-06-201822-06-201822-06-201822-06-201822-06-201822-06-2018

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.