BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Öğretmenlerimizle 2023´e" projesi başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından, öğretmenlerin  mesleki yeterlilikleri ile bilgi, beceri ve yetkinliklerinin geliştirilmesi,  yayımlanan öğretim programlarının etkili ve verimli bir şekilde aktarılmasının  sağlanabilmesi amacıyla gerçekleştirilen "Öğretmenlerimizle 2023´e" projesinin  başvuruları başladı.
"Öğretmenlerimizle 2023´e" projesi başvuruları başladı

Bakanlığın internet sitesinden yapılan duyuruda, MEB Öğretmen  Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünce, "Öğretmenlerimizle 2023´e" projesi  başvuruları başladı.

Duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

"Öğretmenlerimizin etkili öğretim yöntem ve tekniklerini, öğrenci  merkezli ve aktif öğrenme anlayışıyla sınıf içi uygulamalarda hayata  geçirebilmeleri için bilgilerini tazeleyebilmeleri, becerilerini geliştirmeleri,  tutum ve davranışlarıyla rol model olabilmeleri hedeflenmektedir. Bu kapsamda  öğretim programları, Öğretmen Strateji Belgesi ve Öğretmenlik Mesleği Genel  Yeterlilikleri dikkate alınarak, tanışma (buz kırma) etkinliklerini, öğretim  programında dikkat edilmesi gereken noktaları, örnek ders sunumlarını, örnek ders  içi etkinliklerini (Nasıl hazırlanır? Dikkat edilmesi gereken noktalar neler?  vb.), kazanımlar ile etkinliklerin ilişkilendirilmesini, ölçme değerlendirme  sürecini kapsayan eğitim içerikleri hazırlanmıştır."

Hazırlanan içeriklerin öğretmenlere en etkili şekilde aktarılması  amacıyla eğitici eğitimleri gerçekleştirileceği ifade edilen duyuruda, eğitici  eğitimlerine katılacak öğretmenlerin hazırlanan eğitim içeriklerini aktif öğrenme  anlayışı çerçevesinde görev yaptıkları illerdeki öğretmenlere aktaracakları da  kaydedildi.

Eğitici eğitimlerine katılmak isteyen öğretmen ve akademisyenler,  alanları ve gerçekleştirdikleri çalışmalarıyla ilgili kısımları doldurarak,  "https://veri.meb.gov.tr/FormaGit.aspx?919" internet adresinden başvurularını  yapabilecek

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.