BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sıfır Atık Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Sıfır Atık Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nca yürütülen “Sıfır Atık Projesi” kapsamında ilçemizdeki okul müdürleri ve okul müdür yardımcılarına yönelik bilgilendirme toplantısı yapıldı.
Kaymakamlık Konferans Salonunda yapılan toplantıda, Bursa İl Enerji Verimliliği Birimi Sorumluları Sinan Karahan ve Hayri Zararsız ile İlçe Enerji Verimliliği Birimi Uzmanı Ümit Kabakçı tarafından katılımcılara bilgilendirme sunumu yapıldı.
İsrafın önlenmesi, atığın azaltılması ve atıkların dönüştürülmesini kapsayan atık yönetim felsefesi olarak tanımlanan "Sıfır Atık" konusunda okullarda proje kapsamında yapılması gereken iş ve işlemler hakkında bilgiler verildi.

Toplantıda Sıfır Atık Projesinin, etkin bir şekilde yönetiminin sağlanması, çalışmaların seri bir şekilde yürütülmesi amacıyla, atık yönetimi konusunda uygulamaya öncelikle bir birey olarak katılım ve katkının sağlaması gerektiği de vurgulandı.

 

24-01-201924-01-201924-01-201924-01-2019

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.