BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sosyal Yaşam ve Uyum Eğitim Programında Orhangazi Pilot İlçe Oldu

Sosyal Yaşam ve Uyum Eğitim Programında Orhangazi Pilot İlçe Oldu

Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen ve Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Sığınmacı ve Göçmenlerle Dayanışma Derneği (ASAM) işbirliği ile Ülkemizde bulunan yabancı vatandaşlar ve Geçici Koruma Altındaki Suriyeli Mültecilere yönelik gerçekleştirilecek olan Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitim Programı komisyon toplantısı Bursa İl Göç İdaresinde yapıldı. Toplantıya Bursa İl Göç İdaresi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri yanı sıra İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri katıldı.

Başta Geçici Koruma Altındaki Suriyeli Mülteciler olmak üzere ülkemizde yaşayan yabancı uyruklu kişilerin ülkemizde sosyal, ekonomik ve kültürel hayata uyumunun kolaylaştırılması amacıyla başlatılan program kapsamında Türkiye'nin Sosyal yaşam kuralları, siyasi yapısı, dili, hukuk sistemi, kültürü ve tarihi ile hak ve yükümlülüklerinin temel düzeyde anlatıldığı kurslar ile bilgilendirmeye ilişkin yürütülen çalışmaların boyutunu daha ileriye taşımak, bilgilendirme faaliyetlerini seri ve nitelikli şekilde yürütmek ve farkındalık oluşturmak hedefleniyor.

Program çerçevesinde pilot ilçe olarak seçilen Orhangazi'de eğitimler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezinde 28 Şubat Cuma günü yapılacak açılış programıyla başlayacak ve 20 kişilik sınıflar şeklinde hafta iki sınıf olmak üzere yıl boyunca devam edecektir.

20-02-202020-02-202020-02-202020-02-202020-02-2020

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.