BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Uzaktan Eğitim Planlama Toplantısı Yapıldı

Uzaktan Eğitim Planlama Toplantısı Yapıldı

Uzaktan Eğitim Planlama Toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun başkanlığında, Şube Müdürleri Erol Şanlıtürk, Halil Dal, resmi ve özel kurum müdürlerinin katılımıyla yapıldı. 

 

Uzaktan eğitim öğretmen görevlendirmeleri ve ihtiyaçlar, 21 Eylül sonrası ders programlarının nasıl şekilleneceği, temizlik ve hijyen, EBA destek noktaları gibi konuların ele alındığı toplantıda, özellikle uzaktan eğitim sürecinde dikkat edilmesi gereken hususlar üzerinde duruldu.

 

Uzaktan eğitimde, öncelikle öğrenmenin her ortamda devam eden bir faaliyet olduğunun farkında olunması, yaşanabilecek çatışmaları bizlerin yönetmesi, teknoloji kullanımının amaca uygun ve sınırlı olması, aşırı kontrol etmeye çalışmaktan kaçınılması ve çocuklarla dersler dışında da zaman geçirmeye dikkat edilmesi gerektiği vurgulandı.

 

Covid-19 tedbirleri kapsamında tüm kurumların hazırlıklarının "Eğiitim Kurumlarında Hijyen Standartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu"nda belirtilen durumlar çerçevesinde ayrıca  değerlendirildiği toplantı, İlçeMilli Eğitim Müdürü Hüseyin Karatosun´un sağlıklı, başarılı ve huzurlu bir eğitim öğretim yılı temennisiyle sona erdi.

02-09-202002-09-202002-09-202002-09-2020

 

 

 

 

 

 

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.