BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yetim Kardeş Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile İHH İnsani Yardım Vakfı arasında 2013-2014 başlatılan ´iyilikte Yarışan Sınıflar, her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var´ Projesi bilgilendirme toplantısı kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı. 
Yetim Kardeş Projesi Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile İHH İnsani Yardım Vakfı arasında 2013-2014 başlatılan ´İyilikte Yarışan Sınıflar, Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var´ Projesi bilgilendirme toplantısı Kaymakamlık Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Karatosun, Şube Müdürü Erol Şanlıtürk, Projenin İlçe koordinatörleri Kasım Kurt, Yavuz Ergat ve Bursa İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ebubekir Armağan, okul komisyon temsilcileri ile Okul Müdürleri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Karatosun’un açılış konuşmasında Milli Eğitim Bakanlığı ile İHH İnsani Yardım Vakfının ortaklaşa yürüttüğü bu projenin okullarımızda daha etkin ve verimli işlemesi için okul temsilcileri ve idarecilerden gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi. Bursa İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Ebubekir Armağan yaptığı sunumda ise dünya üzerindeki yetim gerçeği, İHH’nın yetimlerle ilgili çalışmaları ve 2013-2014 eğitim öğretim yılından bu yana Milli Eğitim Bakanlığı ile İHH arasında ilgili protokol gereği ortak yürütülen “ İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi hakkında bilgi veren ARMAĞAN, yetimlere neden sahip çıkmamız gerektiği konusu üzerinde özellikle durdu. Bu noktada dünya üzerinde çeşitli devletlerin ve sivil toplum kuruluşlarının mücadele içerisinde olduğunu belirten ARMAĞAN, her geçen gün tırmanan şiddet ve devam eden savaşlar sebebiyle dünya üzerindeki yetim sayısının giderek arttığını ve üzerimize düşen sorumluluğun ağırlaştığını dile getirdi.

İlçe Koordinatörlerinde Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Kasım Kurt ´İyilikte Yarışan Sınıflar, Her Sınıfın Bir Yetim Kardeşi Var´ Projesi le ilgili Orhangazi İlçemizde uygulanma süreci hakkında bilgi verdi. Kasım Kurt ayrıca İlçemizde bulunan okullarımızın halihazırda 19 Yetim Kardeşi olduğunu ve yıl sonuna kadar bu sayının 50 olması için çalışacaklarını ifade etti. 

18-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-201718-12-2017

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.