BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Hayat Boyu Öğrenme Web Portalı Yayınlandı.

Hayat Boyu Öğrenme Portalı  ‘öğrenme ve çalışma fırsatlarına açılan kapı’ olarak hazırlanan önemli bir yeniliktir. Portalda güncel öğrenme ve istihdam fırsatlarının yanı sıra kişilerin mesleki ve kişisel gelişim ihtiyaçlarına yönelik hayat boyu rehberlik bilgileri sunulmaktadır.  
Hayat Boyu Öğrenme Web Portalı Yayınlandı.

Çeşitli hizmet sağlayıcılarından alınan verilerin bir araya getirildiği Hayat boyu Öğrenme Portalı’nda, temel eğitimden yükseköğretime, yaygın eğitimden uzaktan öğrenmeye tüm öğrenme fırsatları konusunda bilgi sunulmaktadır.

Hayat boyu öğrenmenin özellikle istihdama yönelik bilgi/beceri edinmede ve mevcut bilgilerin güncellenmesinde geçerli bir seçenek haline geldiği günümüzde, yaygın eğitim önem kazanmıştır ve ülkemizde nüfusun her kesimine hitap eden yaygın eğitim fırsatları geliştirilmektedir. Bu bağlamda, Hayat Boyu Öğrenme Portalı ile ülkedeki en büyük hayat boyu öğrenme kurumlarının veri tabanlarına tek noktadan erişim sağlanması hedeflenmiştir. Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Halk Eğitimi Merkezleri tarafından sunulan kurs programlarının yanı sıra İŞKUR ve diğer kamu ve özel kuruluşların sunduğu eğitim ve iş olanaklarına bu portaldan ulaşabilirsiniz.

Portale ulaşmak için http://www.hbo.gov.tr/  web adresine tıklayınız.

18-01-201818-01-2018

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.