BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

125.Yıl Anaokulundan Anlamlı Proje

125.Yıl Anaokulunun e –Twinning projesi kapsamında ortağı olduğu üç projeden (diğer ikisi: ağaç dostları- tree friends, geri dönüşüm-stand for nature) biri “Vatanımızın Bekçisi Kahraman Mehmetçiğe Moral Mektubu “projesi kapsamında öğretmen ve velilerin katkılarıyla çeşitli etkinlikler uygulandı.
125.Yıl Anaokulundan Anlamlı Proje

125.Yıl Anaokulunun e –Twinning projesi kapsamında ortağı olduğu üç projeden (diğer ikisi: ağaç dostları- tree friends, geri dönüşüm-stand for nature) biri “Vatanımızın Bekçisi Kahraman Mehmetçiğe Moral Mektubu “projesi kapsamında öğretmen ve velilerin katkılarıyla çeşitli etkinlikler uygulandı. 125.Yıl Anaokulu öğrencileri asker ağabeylerine resimler yaparak, veliler ise duygu ve düşüncelerini mektup ve şiir yazarak bu cennet vatanın evlatları olan Mehmetçiklerimizi her daim gurur, minnet, vefa ve dua ile andıklarını dile getirdiler. Öğrencilerin resimleri ve velilerin yazdıkları şiirlerin bir kısmı ilçe Jandarma Komutanlığına gezi düzenlenerek Mehmetçiklerimize ulaştırıldı. Bu bağlamda projeye katılan 125.Yıl Anaokulu, özellikle sınır karakollarındaki askerlerimiz için sevgi ve minnettarlıklarını ifade eden mektup/şiir yazıp ve resim yaparak Hakkari ve Şırnak sınır karakollarına mektuplarını ulaştırmak üzere kargoya teslim etti.

Projelerinin, Mehmetçiğimize iyi bir moral ve motivasyon sağlayacağını, öğrencilerin vatan, millet ve bayrak sevgisini ciddi anlamda güçlendireceğine inandıklarını belirten Okul Müdürü Aslı İnan, “böyle bir sosyal sorumluluk projesi, öğrencilerimizin öz güven ve cesaretlerini arttıracak ve başka projelere katılmaları için teşvik edici olacaktır. Bu proje ile öğrencilerin yaşadıkları coğrafyanın tarihi ve gündemi hakkında farkındalık ve hassasiyet kazanmalarını sağlayarak vefa, minnet, onur, gurur, empati, sorumluluk ve saygı gibi duyguları güçlendirerek değerler eğitimine katkıda bulunmaya çalıştık. Ayrıca öğrencilerin yazma, kendini ifade etme ve resim gibi becerileri de geliştirilmiş oldu” dedi.

19-02-201819-02-201819-02-201819-02-201819-02-201819-02-2018

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.