BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İş Karşılığı Ücret Projesi Yerinde İncelendi

Milli Eğitim Bakanlığı Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ve Alman İşbirliği Kurumu (GIZ) yetkilileri Orhangazi Halk Eğitim Merkezinde yürütülen İş Karşılığı Ücret Projesini yerinde inceledi. 
İş Karşılığı Ücret Projesi Yerinde İncelendi

Milli Eğitim Bakanlığı Hayatboyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Sosyal Ortaklar ve Projeler Daire Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, İŞKUR, Göç ve Acil Durum Eğitim Daire Başkanlığı ve Alman İşbirliği Kurumu (GIZ) işbirliğinde yürütülmekte olan İş Karşılığı Ücret Projesi bakanlık ve proje ortağı yetkilileri tarafından yerinde inceledi. 

Orhangazi Halk Eğitim Merkezinde yürütülen ve amacı Geçici Koruma Altındaki Suriyeli Mültecilerin ve ihtiyaç sahibi Türk vatandaşların mesleki becerilerinin geliştirilmesi olan "İş Karşılığı Ücret Projesi" Bursa dahil olmak üzere 7 pilot ilde uygulanmaktadır. Alman Uluslararası İşbirliği Kurumu (GIZ) tarafından finanse edilen proje kapsamında kursiyerlere hem meslek öğretilmekte hem de maddi destek sağlanmaktadır. 

2500 Suriyeli mülteci ve 2500 Türk vatandaşı olmak üzere toplam 5000 kişiye 30 Halk Eğitim Merkezinde meslek kazandırma kursaları düzenlenecek proje kapsamında Orhangazi Halk Eğitim Merkezinde Aşçılık, Giyim, Ön Muhasebe ve Resepsiyon Görevlisi Kursları verilmektedir. 

İlçemize gelerek projenin uygulanmasını yerinde inceleyen heyet Orhangazi Halk Eğitim Merkezi çalışmalarına tam not verdi. Projeyi incelemeye gelen ve Milli Eğitim Bakanlığı Uzman Yardımcısı Merve Şule Kansız, GIZ Proje Koordinatörü Candost Aydın, GIZ İzleme Değerlendirme Uzmanı Andrea Demuth ve Öğretmen Yaşar Şahin´in içinde bulunduğu heyeti İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İbrahim Taştan, Özel Büro Sorumlusu Cemal Marangozoğlu ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Harun Avcı yalnız bırakmadı. 

07-03-201807-03-201807-03-201807-03-2018

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.