BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ve PISA Tanıtım Toplantısı Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına ait Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri başvuruları ve Karşılaştırmalı Eğitim Bağlamında Dünyanın En kapsamlı Tarama Araştırması "PISA" tanıtımı Özel Büro birimi tarafından yapıldı.
Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik ve PISA Tanıtım Toplantısı Yapıldı

Kaymakamlık Toplantı Salaonunda gerçekleştirilen sunuma ilk, orta ve lise düzeyindeki okulların müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Karşılaştırmalı Eğitim Bağlamında Dünyanın En kapsamlı Tarama Araştırması "PISA" tanıtımı ile başlayan sunumda, açılımı “Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programı” olan PISA´nın, Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD) tarafından üçer yıllık dönemler hâlinde, 15 yaş grubundaki öğrencilerin kazanmış oldukları bilgi ve becerileri değerlendiren bir araştırma olduğu üzerinde duruldu. PISA ile ilgili merak edilen konularda  detaylı açıklamalar yapılan sunumda; PISA´nın amacı, neyi ölçtüğü, kimler tarafından yürütüldüğü, hangi okullarda uygulandığı, ne zamandan beri uygulandığı, ülkemizin bu araştırmaya katılma amacı ve PISA´ya katılan okul ve öğrencilerin seçiminde hangi yöntemlerin kullanıldığı konusunda katılımcılara bilgi veridli.

Sunumun ikinci kısmında " Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri"ne geçildi. Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkanlarının sunulması, başarılı çalışmaların ödüllendirilerek teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla gerçekleştirilen " Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" nin altıncısının 2017-2018 Eğitim ve Öğretim yılında gerçekleştirileceği belirtildi. Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri´ne 2017/5 sayılı Genelge´de belirtilen koşullara sahip her tür ve derecedeki kurum ile bu kurumlarda görev yapan öğretmen, yönetici ve diğer personelin başvurabileceği, başvuruların 09Nisan-22 Nisan 2018 tarihleri arasında http://eoyo.meb.gov.tr/Login.aspx  adresi üzerinden elektronik ortamda yapılacağı bilgisi paylaşıldı. Ayrıca elektronik ortamda ve saha ziyareti ile yapılacak olan değerlendirmeler sonucu ödül almaya hak kazanan çalışmaların, bölgesel ve Bakanlık düzeyinde düzenlenecek törenlerle ödüllendirileceği belirtildi. Örnek projelerle ile igili video gösteriminin ardından katılımcılardan gelen sorular Özel Büro tarafından  cevaplanarak tüm okulların bu alanda örnek birer proje yürütülmesi temennisiyle toplantı sona erdi. 

2017/15 Sayılı Genelge


Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülü Örnek Rapor Formatı


Başvuru Kılavuzu 


2016-2017 Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülü Alan Çalışmalar Kitabı için tıklayınız.


İstatistiki Bölge Birimleri Sınıflaması

 

Yarışma afişi: http://f.eba.gov.tr/a1.pdf     /    http://f.eba.gov.tr/a2.pdf

30-03-201830-03-201830-03-201830-03-2018

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.