BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orhangazi Bilim Şenliği TÜBİTAK´tan Üçüncü Kez Destek Almaya Hak Kazandı

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı kapsamında Ocak ayında TÜBİTAK’a sunulan ´Orhangazi Bilim Şenliği´ Türkiye genelinde 120 proje arasına girmeyi başararak üçüncü kez destek almaya hak kazandı.
Orhangazi Bilim Şenliği TÜBİTAK´tan Üçüncü Kez Destek Almaya Hak Kazandı

Orhangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve TÜBİTAK 4007 Bilim Şenliği Destekleme Programı tarafından desteklenen " Orhangazi Bilim Şenliği" projesinde 51 farklı atölyede, yaklaşık 3000 öğrenci atölye deneyimi ile tanışacak. 50 atölye liderinin görev alacağı " Orhangazi Bilim Şenliği" kapsamındaki atölye çalışmaları 02 Mayıs 2018 tarihinde başlayacak olup, 27 Eylül 2018 tarihinde düzenlenecek fuar ile son bulacak.

Projenin üçüncü kez kabul edilmesinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Hüseyin Karatosun yaptığı açıklamada çocuklarımızın başarılı olması, bilime olan ilgisi ve yakınlığı, araştırma kabiliyetinin gelişmesi, yeni keşifler yapabilmesi, zihin dünyasının ve ufkunun gelişmesi noktasında bu tür Bilim Şenliklerinin faydalı olduğunu ifade edip, böylesine faydalı etkinliklerden iyi derecede yararlanacak olan çocukların eğitim hayatlarında o denli başarılı olacaklarına inancının tam olduğunu belirtti. Ayrıca  bu şenliklerin en önemli özelliğinin çocuklara eğlenerek öğrenebilecekleri ve aileleriyle birlikte unutamayacakları zengin bir öğrenme ortamı sunması olduğunu sözlerine ekleyen Karatosun, projenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür ederek, projenin uygulama safhasında görev alacak Proje Yürütücüleri ve atölye liderlerine şimdiden başarılar diledi.

12-04-2018

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.