BURSA ORHANGAZİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz “Beyaz Bayrak” ve “ Sağlıklı Beslenme Dostu Okul" projelerinde İl Birincisi Oldu

“Beyaz Bayrak”  ve “Sağlıklı Beslenme Dostu Okul”  projelerinde ilçemiz okullarının elde ettiği başarı neticesinde, söz konusu projelerde ilçemiz Bursa ili genelinde birinci oldu.
İlçemiz “Beyaz Bayrak”  ve “ Sağlıklı Beslenme Dostu Okul" projelerinde İl Birincisi Oldu

İl Milli Eğitim Müdürlüğünün verilerine göre, Beyaz Bayrak projesinde toplam 25 okulumuz ve Sağlıklı Beslenme Dostu Okul projesinde toplam 12 okulumuz ödül almaya hak kazanarak, ilçemiz Bursa ili genelinde söz konusu projelerde birinci oldu.

“Beyaz Bayrak” projesi nedir?

Millî Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, okul sağlığının daha iyi düzeye çıkarılması amacıyla, 03/08/2006 tarihinde, Bakanlığımız ile Sağlık Bakanlığı arasında “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” imzalanmıştır. Süresi dolan “Beyaz Bayrak İşbirliği protokolü” 03.08.2010 tarihinde ve 2015 tarihlerinde yeniden güncellenmiş ve 4 yıl süreyle uygulanmasına devam edilmektedir.

“Sağlıklı Beslenme Dostu Okul” projesi nedir?

Koruyucu sağlık hizmetleri kapsamında, "Beslenme Dostu Okul Projesi" ile okulların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam koşullarına teşvik edilmesi, okullarda sağlıklı beslenme, obezitenin önlenmesi ve hareketli yaşam konularında duyarlılığın arttırılması ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul sağlığının daha iyi düzeylere çıkarılması hedeflenmektedir.

Bu başarının elde edilmesinde emeği geçen başta okul idarecilerimiz olmak üzere, öğretmenlerimizi ve okul çalışanlarını tebrik ederiz..

Camikebir Mah. Tozkoparan Cd. Hükümet Konağı B Blok Orhangazi BURSA - 0224 573 51 79

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.